facebook

Kolejne rozdziały SAGI już od września w Willi Decjusza!

Seniorze, dopisz kolejny rozdział SAGI! Rusza nabór do projektu warsztatów kreatywnego pisania dla seniorów w Willi Decjusza. Zapraszamy osoby, które ukończyły 55 rok życia, czują w sobie twórczy potencjał, chciałyby rozpocząć przygodę z pisaniem albo podszkolić swój warsztat.

 

Jak pisać, by poruszać w czytelniku najgłębsze emocje? Jak pisać, by nieustająco wyrywać go z zastanych schematów myślowych? Jak pisać, by zaczął patrzeć na siebie i otaczającą go rzeczywistość przez nowy pryzmat? Warsztaty w ramach projektu SAGA mają na celu przekonać uczestników, że jakąkolwiek historię opowiadamy – zawsze tak naprawdę opowiadamy coś o sobie i naszymi opowieściami uruchamiamy w czytelnikach ich własne historie.

 

Jesienna edycja projektu to 11 spotkań – każde poświęcone będzie konkretnej umiejętności. Uczestniczki i uczestnicy projektu w czasie warsztatów kreatywnego pisania i spotkań literackich ze znanymi pisarzami i dziennikarzami będą poznawać techniki pisarskie oraz tworzyć teksty literackie i użytkowe. Spotkania realizowane będą od połowy września do końca listopada w Willi Decjusza. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Można go również otrzymać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także wypełnić osobiście w Willi Decjusza.

 

Uczestnicy projektu mają do wyboru dwie grupy warsztatowe, które poprowadzą Katarzyna Kubisiowska i Małgorzata Majewska.

 

 

 

 

 

Wypełnioną aplikację prosimy przesłać na adres mailowy: dyrcz@villa.org.pl, pocztą tradycyjną (z dopiskiem „Saga”) lub dostarczyć osobiście do Willi Decjusza. Kolejność zgłoszeń nie jest decydująca. Na zgłoszenia czekamy do 9 września (w przypadku zgłoszeń pocztowych decyduje data stempla pocztowego). Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane indywidualnie – mailowo lub telefonicznie.

 

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka „Panoramy kina najnowszego 1980-995. Leksykonu” oraz „Lektur na ekranie”. W 2014 roku w wydawnictwie Czarne ukazała się jej książka pt. „Rak po polsku” – rozmowa z onkologami. Obecnie pracuje nad biografią Jerzego Pilcha. Mama Tadka i Hanki. Lubi słuchać ludzi.

 

Małgorzata Majewska – pracuje w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Interesuje ją język we wszelakich przejawach, a szczególnie  język na styku z psychologią. Napisała doktorat  o tym, jak ludzie umniejszają siebie i innych. Ponadto, prowadzi liczne szkolenia z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, m.in. z dziennikarzami, lekarzami, nauczycielami, psychologami. Zajęcia z kreatywnego pisania prowadzi od kilku lat. Sama pisze naukowo, popularno-naukowo i fabularnie. We wrześniu ukaże się jej książka o bieganiu (Znak), a w  styczniu wywiad-rzeka z prof. Barłomiejem Dobroczyńskim (Znak). Obecnie pracuje nad dużą książką reportażową.

 

„SAGA – warsztaty kreatywności” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza od 2012 roku. W gronie absolwentów warsztatów jest już ponad 150 osób, które rozpoczętą w Willi Decjusza przygodę z pisaniem kontynuują nadal. Praktyczne umiejętności, wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki projektu zdobywają w formie warsztatów prowadzonych przez znakomitych specjalistów – pisarzy i dziennikarzy, a także podczas Salonów Literackich, których gośćmi byli m.in. Dorota Masłowska, Magdalena Tulli, Wojciech Jagielski, ks. Adam Boniecki, Andrzej Muszyński, Michał Olszewski, Magdalena Kicińska i in. Kurs kreatywnego pisania uzupełniają inicjowane przez uczestników projektu wspólne wyjścia do kin, muzeów i teatrów w Krakowie.

 

Więcej informacji:

Marcin Dyrcz

dyrcz@villa.org.pl

tel. +48 12 425 36 38, wew. 148

 

pobrane

 

Sponsorzy:

 

siemens                 pzu

Zobacz także