facebook

Warsztaty śpiewu dla dzieci – Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki

Stowarzyszenie Willa Decjusza w ramach cyklicznego projektu pn. Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki już po raz trzeci organizuje warsztaty śpiewu dla dzieci w wieku 6-18 lat. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich uczestników zainteresowanych śpiewem i muzyką, niezależnie od posiadanego doświadczenia i obejmują: elementy rytmiki, emisję głosu i naukę śpiewu. Zajęcia prowadzone są w 3 grupach wiekowych przez ekspertów: Małgorzatę Mazur (kierownictwo artystyczne) oraz Barbarę Hawling (fortepian). Warsztaty zakończą się uroczystym koncertem w Willi Decjusza w dniu 27 lipca (niedziela). Wszystkie wydarzenia w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki są nieodpłatne. 

 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać w terminie do 15 lipca 2014 na adres mailowy: biuro@villa.org.pl, tel. 12 425 36 44 w. 157. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

 

Zajęcia warsztatowe odbywają się w renesansowej Willi Decjusza codziennie przez 6 dni, w terminie: 21 – 27 lipca 2014 w 3 grupach wiekowych (do 10 osób w każdej grupie):

 

  • grupa I (6-7 lat) w godz. 10.00 – 12.00
  • grupa II (8-12 lat) w godz. 12.15 – 14.15
  • grupa III (13-18 lat) w godz. 15.00 – 17.00

 

 

27 lipca 2014 (niedziela) uroczysty koncert z udziałem wszystkich uczestników warsztatów. Koncert jest otwarty dla publiczności. Wstęp wolny 

 

Małgorzata Mazur ukończyła studia podyplomowe w zakresie emisji głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertowała z chórami w wielu krajach europy. Zdobywczyni Grand Prix na Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu, Grand Prix na Festiwalu Pieśni o Morzu i Pieśni Kaszubskiej w Wejherowie, Grand Prix na Małopolskim Konkursie Kolęd w Myślenicach, III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, Złotego Kamertonu na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a’cappella w Bydgoszczy. Prowadzi cykl Audycji Muzycznych oraz warsztaty wokalne dla dzieci w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki. Obecnie pracuje z chórem młodzieżowym VIII LO w Krakowie.

 

Barbara Hawling pianistka, akompaniatorka, ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie (Wydział Instrumentalny). Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Liceum Muzycznym w Krakowie jako nauczyciel gry na fortepianie. Współpracowała z zespołem wokalnym Lumen, zdobywając wysokie miejsca na liczących się festiwalach i przeglądach zespołów wokalnych oraz dokonując szeregu nagrań min. dla wydawnictwa AZ w Krakowie (ponad 20 płyt do miesięczników ogólnopolskich). Nadal prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową. Od wielu lat koncertuje z utytułowanymi artystami (m.in. z J. Gonzalez z Meksyku, sopran). Współpracuje ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza (cykl Audycji Muzycznych). Jest akompaniatorką chóru VIII LO w Krakowie.

 

Zobacz także