facebook

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa. Zapraszamy 13 października (piątek).

W piątek 13 października o godz. 19.00 zapraszamy do Wili Decjusza na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. W koncercie wystąpi Francesca Carola, włoska artystka, która wykona utwory L. van Beethovena, W. A. Mozarta oraz R. Schumanna. Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic we współpracy ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza. Więcej informacji www.festiwalpianistyczny.pl. Wstęp wolny.

 

 

 

 

Program:

 

  1. van Beethoven – Sonata op. 111
  2. Maestoso  Allegro con brio ed appassionato
  3. Arietta: Adagio molto semplice cantabile

 

  1. A. Mozart – Sonata D-dur KV 576
  2. Allegro
  3. Adagio

III. Allegretto

 

***

  1. Schumann – Etiudy symfoniczne op. 13

 

Wykonawca:

 

Francesca Carola rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku sześciu lat w klasie M. Graziella Bianchi. Następnie kontynuowała studia w Konserwatorium „G. Verdi” w Mediolanie u M. Leonardo Leonardi, które ukończyła z wyróżnieniem. Naukę kontynuowała biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy profesorów: Aldo Ciccolini, Franco Scala, Borysa Petrushansky, Leonel Morales, Marcella Crudelli, Dsevolod Dvorkin, Natalia Troull, Roberto Plano, Sergio Perticaroli, M. Vovka Ashkenazy, Leonid Margarius.

 

Występowała podczas licznych koncertów w wielu miastach Włoch, Europy i w Argentynie, m. in.: Teatro Marcello w Rzymie, Auditorium „Verdi” w Parmie, Auditorium RAI Palermo, Teatro dal Verme w Mediolanie, a także w Paryżu (Salle Cortot), Pradze, Genewie. W repertuarze pianistki można znaleźć utwory fortepianowe od baroku po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem Schumanna, Liszta, Beethovena i Prokofiewa. Jest propagatorką muzyki Kalkbrennera, wykonuje także dzieła kompozytorów współczesnych: Francesco Marino, Igora Cognolato, Aloise Vecchiato, Waltera Ferrato. Występuje często w duecie fortepianowym. Koncertowała jako solistka z orkiestrami takimi jak: Jupiter Orchestra, I Virtuosi Academics, Bacau Philharmonic Orchestra, Italian Philharmonic Orchestra, Toscanini Philharmonic Orchestra.

 

Oprócz działalności koncertowej pasjonuje ją pedagogika, którą zajmuje się od 18 roku życia. Wielu jej studentów zostało laureatami konkursów pianistycznych we Włoszech. Była także producentem kilku muzycznych inscenizacji dla dzieci, takich jak „Piotruś i wilk” Prokofiewa i „Historia Babra” Poulenca na fortepian i narratora. Opracowała i opisała także własną metodę nauczania dzieci między 4 a 6 rokiem życia. Regularnie organizuje letnie kursy dla najmłodszych pianistów.

 

 

 

 

 

Zobacz także