facebook

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza – Paweł Mykietyn

Podczas kolejnej odsłony cyklu „Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza” usłyszymy   „Sonety Szekspira”, a także „Epiforę na fortepian i taśmę” Pawła Mykietyna. Program koncertu uzupełni prezentacja „5 pieśni do słów Kazimiery Iłłakiewiczówny” Witolda Lutosławskiego.

 

Wśród wykonawców podziwiać będziemy specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej i cenionego na światowych scenach pianistę Macieja Grzybowskiego (to właśnie jemu Mykietyn zadedykował „Epiforę”) oraz znakomitą sopranistkę młodego pokolenia Annę Zawiszę. Rozmowę z kompozytorem poprowadzi Tomasz Cyz, Redaktor Naczelny Ruchu Muzycznego.

 

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza

10 lipca (niedziela), godz. 17.00

 

Bilety na koncerty Salonu muzycznego w cenie 10,00 zł do nabycia w punktach Info Kraków: Pawilon Wyspiańskiego i ul. św. Jana 2 oraz w Willi Decjusza bezpośrednio przed koncertem. Informacja, rezerwacja biletów: kontakt@fundacjasonoris.org oraz na stronie fundacjasonoris.org/bilety.

 

Paweł Mykietyn

Jego kompozytorska kariera od samego początku rozwijała się w błyskotliwym tempie. Mimo, że miał niespełna 22 lata i był jeszcze studentem kompozycji w klasie Włodzimierza Kotońskiego utworem „La Strada” zadebiutował na „Warszawskiej Jesieni” – najważniejszej polskiej arenie muzyki współczesnej.

 

Dzieło młodego debiutanta przyjęto entuzjastycznie, a sukces szybko zaowocował zamówieniem Warszawskiej Jesieni na kolejny utwór – „Eine kleine Herbstmusik”, którego prawykonanie w 1995 roku uznano jednym z najważniejszych wydarzeń warszawskiego festiwalu. W tym samym roku kompozycja Pawła Mykietyna „3 for 13”, napisana na zamówienie Polskiego Radia, zdobyła pierwszą lokatę na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów w Paryżu w kategorii twórczości młodych kompozytorów.

 

Rok później taką samą nagrodę na IV Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej w Amsterdamie otrzymała jego „Epifora na fortepian i taśmę”. Kolejne edycje „Warszawskiej Jesieni” przynosiły następne nowe utwory Mykietyna: Koncert fortepianowy (1997), „Commencement de Siècle” (1999), „Shakespeare’s Sonnets” (2000), a wreszcie operę „Ignorant i szaleniec” (2001).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Chór Polskiego Radia

Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza

 

Bilety na koncerty Salonu muzycznego w cenie 10,00 zł do nabycia w punktach Info Kraków: Pawilon Wyspiańskiego i ul. św. Jana 2 oraz w Willi Decjusza bezpośrednio przed koncertem. Informacja, rezerwacja biletów: kontakt@fundacjasonoris.org oraz na stronie www.fundacjasonoris.org/bilety.

 

 

 

Zobacz także