facebook

Seniorze, zgłoś się do SAGI! Kolejna edycja projektu już od połowy kwietnia!

Rusza nabór do kolejnej, czwartej już, edycji projektu dla seniorów „SAGA – warsztaty kreatywności”. Do udziału zapraszamy osoby, które ukończyły 60 lat, czują w sobie twórczy potencjał i chciałyby się nim podzielić z innymi! Uczestnicy i uczestniczki w czasie warsztatów twórczego pisania i spotkań literackich będą poznawać techniki pisarskie oraz tworzyć teksty literackie i użytkowe. Spotkania realizowane będą od połowy kwietnia do połowy czerwca 2014. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Można go również otrzymać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także wypełnić osobiście w Willi Decjusza.

 

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy!

 

 

Na zgłoszenia – w postaci wypełnionego formularza – czekamy do 6 kwietnia. Wypełnioną aplikację prosimy przesłać na adres mailowy: projekty@villa.org.pl, pocztą (z dopiskiem „Saga”) lub dostarczyć osobiście do Willi Decjusza. Kolejność zgłoszeń nie jest decydująca. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane indywidualnie – mailowo lub telefonicznie.

 

Czym jest SAGA?

 

Praktyczne umiejętności, wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki SAGI zdobywać będą w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych:

 

  • proza – forma polecana zarówno osobom o tradycyjnym podejściu, jak i otwartym na bardziej nowatorskie formy wyrazu, zakłada ćwiczenie warsztatowe w obrębie różnorodnych gatunków literackich: powieści, dziennika, legendy, scenariusza; grupę poprowadzi: Michał Olszewski

 

Michał Olszewski – pisarz, dziennikarz, autor m.in. „Do Amsterdamu” i „Zapisków na biletach”. Związany z Tygodnikiem Powszechnym i Gazetą Wyborczą. W prozie pilnie śledzi zmiany, jakim uległa polska przestrzeń po 1989 roku, w gazetach pisze przede wszystkim o polityce ekologicznej.

 

 

 

  • media – forma polecana osobom, które pragną poznać i zmierzyć się z formami pisarskimi charakterystycznymi dla mediów np. felieton, reportaż, wywiad, recenzja, esej, blog literacki; grupę poprowadzi: Katarzyna Kubisiowska

 

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka związana z redakcją Tygodnika Powszechnego. Współautorka „Panoramy kina najnowszego 1980-995. Leksykonu” oraz „Lektur na ekranie”. W maju w wydawnictwie Czarne ukaże się „Rak po polsku” – jej rozmowy z onkologami. Obecnie pracuje nad biografią Jerzego Pilcha, która ma się ukazać za 2 lata w wydawnictwie Znak. Mama Tadka i Hanki. Lubi słuchać ludzi.

 

 

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają:

 

  • Salony Literackie – spotkania z pisarzami i poetami, a także innymi reprezentantami literackiego świata;
  • Klub Saga – wydarzenia towarzyszące, współtworzone i współprowadzone przez uczestników projektu, wspólne wyjścia na wystawy, do teatru etc.
  • Konkurs literacki stanowiący podsumowanie części warsztatowej projektu oraz publikacja zawierająca najciekawsze teksty.

 

Więcej informacji na stronie projektu: www.saga.villa.org.pl

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z Magdą Jasińską

+48 12 425 36 44 w. 180

projekty@villa.org.

 

 

 

 

Organizacja:

 

 

                   96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1) 

 

 

Fundator:

 

 

 log_ministerstwo_kulutry_projekt

    

 

Partnerzy:

 

 

log_krakow_miasto_literatury                          log_wydawnictwo_literackie                     log_znak

 

 

log_wydawnictwo_karakter                        log_korporacja_haart                        log_nowohucka_biblioteka_publiczna

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

 

logo_dziennik_polski                       log_radio_krakow                            log_glos_seniora

 

 

 

 log_www_krakow_pl                     log_w_krakowie_pl

 

 

log_kutluratka_pl                        ModnyKrakow_logo_web_2012                           log_radar

                                   

 

 

 

 

 

Zobacz także