facebook

Spotkanie podsumowujące Atelier malarstwa miniatury. 8 listopada, godz. 17.00

 

 

W dniu 8 listopada (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie podsumowujące warsztaty malarstwa miniatury, które odbyły się w Willi Decjusza w ramach projektu „Fotoplastikon’18. Rodzinne historie narodowe dziedzictwo”.

 

 

 

 

Opiekunka artystyczna i prowadząca warsztaty – Joanna Rościszewska przedstawi podstawowe informacje na temat tej historycznej techniki oraz odpowie na pytania, które zrodziły się podczas jej zgłębiania i wykonywania prac. Wszystkim, którzy wzięli udział w atelier wręczone zostaną również certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Spotkanie będzie także okazją do zobaczenia wystawy prac wykonanych przez uczestników warsztatów w technice malarstwa iluminacyjnego. Będą to interpretacje motywów orła w oparciu o wybrane wzory z różnych okresów malarstwa polskiego, jak np. Stanisława Samostrzelnika wg Liber Evangeliorum (1533-1534), Stanisława Wyspiańskiego z polichromii kościoła OO Franciszkanów w Krakowie oraz z tarczy zegara pochodzącego z początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

 

Bezpośrednio po spotkaniu, o godz. 18.00 zapraszamy na koncert jubileuszowy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W programie wieczoru usłyszymy recital chopinowski w wykonaniu Joachima Kołpanowicza oraz poezję patriotyczną w recytacji Doroty Zięciowskiej.

 

Wstęp wolny.

 

 

 

Fundator:

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Zobacz także