facebook

Stypendia Twórcze 2014

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają pisarzy niemieckich i tłumaczy literatury z języka niemieckiego na język polski i z języka polskiego na język niemiecki do składania aplikacji na pobyty rezydenckie w Willi Decjusza w Krakowie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2014 roku. Okres stypendium wynosi 3 miesiące (wrzesień – listopad 2014). Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą elektroniczną, bezpośrednio na podany niżej adres koordynatora projektu w Willi Decjusza.

 

 

Kto może się ubiegać?

 

  • pisarze z Niemiec, którzy opublikowali przynajmniej jeden tytuł książkowy;
  • tłumacze literatury niemieckiej na język polski;
  • tłumacze literatury polskiej na język niemiecki.

 

Co obejmuje stypendium?

 

  • pobyt w Domu Łaskiego, zabytkowej oficynie zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowe pokoje z łazienką i bezpłatnym dostępem do internetu, wspólna kuchnia);
  • miesięczne stypendium w wysokości 3.000 PLN (ok. 700 EUR) brutto;
  • pomoc ze strony Stowarzyszenia Willa Decjusza w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań autorskich, wykładów i warsztatów oraz w nawiązaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

 

Jak się ubiegać?

 

Zgłoszenia indywidualne zawierające kopię dokumentu tożsamości, życiorys, listę tłumaczeń/publikacji, list motywacyjny oraz zawodowe plany na pobyt należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: gosia@villa.org.pl do 31 maja 2014 roku.

 

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ogłoszone do dnia 14 lipca 2014 roku.

 

Koordynacja projektu:

Małgorzata Różańska

gosia@villa.org.pl

log_forum_pl

 

 

 

 

Logo_FWPN

 

 

malopolska_poziom

 Partnerem Projektu jest Województwo Małopolskie

Zobacz także