facebook

Warsztaty mistrzowskie tańców polskich – Dziedzictwo Oskara Kolberga

Stowarzyszenie Willa Decjusza w ramach realizowanego projektu pn. Dziedzictwo Oskara Kolberga zaprasza do udziału w warsztatach mistrzowskich tańca charakterystycznego adresowanych do profesjonalistów, członków zespołów tanecznych i baletowych. Zajęcia odbędą się w Willi Decjusza w Krakowie w terminie 25-28 września 2014 i będą prowadzone pod kierunkiem eksperta p. Leszka Rembowskiego, wykładowcy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

 

Program warsztatów obejmuje tańce polskie ze szczególnym uwzględnieniem obszarów podkrakowskich oraz z pogranicza wsi i dworów szlacheckich, których opisy zostały zawarte w dziele Oskara Kolberga. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

 

Zgłoszenia

 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać w terminie do 15 września 2014 na adres mailowy: kasia@villa.org.pl, tel. 12 425 36 44 w. 153. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 15 osób w grupie), decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

 

Miejsce i termin

 

Zajęcia warsztatowe odbywają się w Krakowie, w renesansowej Willi Decjusza w terminie 25-28 września 2014 (czwartek- niedziela). 28 września 2014 na zakończenie warsztatów przewidziany jest otwarty pokaz dla publiczności wraz z omówieniem prezentowanych tańców.

 

Ekspert

 

Leszek Rembowski – wykładowca tańca ludowo charakterystycznego i historycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Twórca choreografii do muzyki polskiej od XVI do pocz. XX w. dla Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” w Krakowie. Wykładowca tańca historycznego i ruchu scenicznego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” z Poznania. Autor choreografii do wielu spektakli i widowisk teatralnych. Od wielu lat prowadzi zajęcia z zakresu techniki i stylu polskich tańców narodowych a także tańców dworskich podczas seminariów i kursów doskonalących wykonawstwo tych tańców.

 

 

Zobacz także