facebook

Wykłady, warsztaty i debaty o wyzwaniach współczesnego świata, czyli trwa nabór do 16. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

 

 

 

 

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń adresowanych do młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej, realizowanych corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-15 lipca, a motywem przewodnim będą hasła „kreacja”, „innowacja” i „synergia”.


 

 

 

Dlaczego warto?

„Chcemy zachęcić młodych ludzi do poszerzania wiedzy na temat polityki, gospodarki, kultury krajów V4. Projekt daje szansę zdobycia doświadczenia z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi, pracy w startupach oraz profesjonalizacji działalności akademickiej” – mówi Anna Kowalska, koordynatorka Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

W dotychczasowych edycjach Letniej Szkoły Wyszehradzkiej wzięło udział ponad 650 osób, a projekt został wyróżniony Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką ustanowioną przez ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

 

Niepowtarzalna szansa współpracy z wybitnymi ekspertami i intelektualistami

Wykłady, warsztaty i debaty prowadzą wybitni eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i działalności publicznej. Obok ekspertów i intelektualistów gościmy Ambasadorów, Ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, środowiska akademickiego, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli administracji, samorządu i organizacji pozarządowych – dodaje Kowalska.

 

Do kogo jest adresowany projekt?

Adresatami projektu są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej, a osoby chcące wziąć udział w tegorocznych spotkaniach mogą składać swoje aplikacje on-line na stronie www.visegradsummerschool.org. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 kwietnia 2017.

 

 

Informacje o projekcie

Więcej informacji na: www.visegradsummerschool.org.

 

Koordynacja projektu:

Anna Kowalska ania@villa.org.pl

 

Rekrutacja:

summerschool@villa.org.pl

 

 

 

organizator/organiser

 

 

log_villa

 

 

 

sponsor strategiczny:

 

 

log_lsw_visegrad_found

 

 

fundatorzy/founders

 

 

 

malopolska2016                         krakow Forum Dialogu (3)

 

 

 

 

sponsorzy/sponsors

 

 

 

 

                         grupa_zue_2015

 

 

 

                            

 

 

 

 

Zobacz także