Dziękujemy uczestnikom, ekspertom, mentorom, partnerom oraz zespołowi WTG V4! To były inspirujące, pełne wrażeń i niezapomniane dni. Zapraszamy do lektury relacji oraz obejrzenia zdjęć z programu.
Dziękujemy uczestnikom, ekspertom, mentorom, partnerom oraz zespołowi WTG V4! To były inspirujące, pełne wrażeń i niezapomniane dni. Zapraszamy do lektury relacji oraz obejrzenia zdjęć z programu.
W ramach dnia otwartego w niedzielę 25 sierpnia o godz. 15.30 zapraszamy na zwiedzanie Willi Decjusza – obiektu o unikatowym charakterze i ważnego dla historii miasta oraz związanego z kulturą XVI wieku. 25 sierpnia rozpoczynamy również nowy cykl koncertów pt.: „Villa Glamour. Pierwsza odsłona cyklu nosi tytuł „Stan miłosny….przerywany” i połączy muzykę, słowo oraz kreacje wizualne.
Stypendia Scenariopisarskie 2019 to realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza wraz z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej program skierowany do scenariopisarzy filmowych, radiowych, teatralnych oraz autorów scenariuszy do gier komputerowych oraz planszowych z Polski i Niemiec. Stypendium przyznano czterem twórcom, którzy przyjadą do Krakowa na miesięczny pobyt rezydencjalny w dwóch edycjach: letniej (w sierpniu) oraz jesiennej (w listopadzie).
„Siłaczki” Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego to historyczny, fabularyzowany film dokumentalny, opowiadający historię naszych prababek, których wysiłek, upór i konsekwencja doprowadziły do podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu o prawach wyborczych kobiet 28 listopada 1918 roku. Pokazuje ich niełatwą walkę o dostęp do edukacji i pracy zarobkowej, zaangażowanie w odzyskanie niepodległości i niezłomność w szerzeniu idei wolnościowych i emancypacyjnych.
Głównym celem nowego projektu ComAnCE (Combat Anti-Semitism in Central Europe) jest zaprezentowanie, m.in. władzom państwowym, siłom policyjnym, badaczom oraz instytucjom i organizacjom europejskim zjawiska dyskryminacji w Państwach Grupy Wyszehradzkiej. Opracowane zostaną dokładne kategorie oraz zestaw wskaźników oceny dla rodzajów mowy nienawiści oraz przestępstw popełnianych na tym tle.
Wykłady mistrzowskie, warsztaty w grupach, tworzenie questów, zajęcia z mentorami, wizyty w studiach gier – od 4 do 14 sierpnia grupa uczestników z Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Mołdawii będzie szkolić swoje umiejętności pod kierunkiem uznanych ekspertów z branży gier.
Wydarzenia skoncentrowane zostaną wokół zabytkowej Willi Decjusza – obiektu o unikatowym charakterze, ważnym dla historii miasta i związanym z kulturą XVI wieku.
W programie: zwiedzanie Willi Decjusza z przewodnikiem oraz koncert pieśni ukraińskich w wykonaniu Viery Semerei.
Wybrani zostali uczestnicy Write the Game V4 – Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych w Willi Decjusza. Projekt skierowany jest do twórców literackich, scenarzystów, copywriterów oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych.