facebook

Dukaty Decjusza

Dukaty Decjusza to program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, głównie z małych miejscowości Województwa Małopolskiego. Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza (autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki Renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej) oraz samej epoce Odrodzenia.

 

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i UE, numizmatykę oraz przedstawią Renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

 

Program trwa w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty numizmatyczne oraz nocleg, kolację i śniadanie. Uczestnicy śpią na materacach, we własnych śpiworach, w reprezentacyjnych salach na I piętrze Willi Decjusza. Podczas jednej edycji programu możemy przyjąć ok. 25 dzieci, nauczycieli i opiekunów.

 

 

Publikacje:

 

 

 

Prezentacje:

 

 

 

 

 

Koordynator projektu:

 

Grzegorz Morek,

tel. 12 425 36 38, 425 36 44, wew. 116

 

 

Konsultacja:

Prof. Andrzej Wojtyna

 

 

 

 

 

Patronat Honorowy:

 

 

log_malopolska_region

 

Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

 

 

 

Finansowanie:

 

 

                                  

 

 

 

Sponsorzy:

 

 

                                                 pko2015                    

 

 

Patroni medialni:

 

 

   log_radio_krakow                                     log_miasto_dzieci

 

krakow.pl                             log_czas_dzieci

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także