facebook

SAGA – warsztaty kreatywności

 

SAGA to kompleksowa propozycja służąca edukacji, integracji i aktywizacji osób starszych oraz wykorzystaniu ich wiedzy, kompetencji i potencjału dla rozwoju najbliższego otoczenia i społeczności lokalnych.

 

Warsztaty kreatywnego pisania pozwalają zdobyć wiedzę na temat gatunków literackich i procesu powstawania utworu. Umożliwiają zapoznanie się z technikami prowadzenia narracji, opisu wydarzeń i budowania fabuły, sposobami budowania dialogów i scen, kreacji postaci i komponowania tekstów literackich i użytkowych oraz współczesnych form komunikacji społecznej obejmujących media i Internet.

 

Wiedzę wprowadzającą do świata własnej twórczości literackiej, uczestniczki i uczestnicy  zdobywają uczestnicząc w warsztatach i konwersatoriach. Na zajęciach obejmujących pracę z tekstami, gry literackie i zadania domowe wykorzystują w praktyce nabyte umiejętności, pracując w wybranych przez siebie grupach warsztatowych: proza oraz media.

 

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają otwarte spotkania Salonu Literackiego – proponujemy wykłady nt. teorii literatury i współczesnych trendów, dyskusje nad współczesną i dawną literaturą polską oraz spotkania autorskie. Gościmy autorów, dziennikarzy, wydawców i innych specjalistów tej dziedziny.

 

Program uzupełnia wolontariacki Klub Saga, współtworzony przez osoby uczestniczące, które chcą się dzielić własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Grupa klubowiczów o nazwie Sagowce prowadzi swoją stronę internetowww.sagowce.eu

 

Strona internetowa Grupy SAGOWCE

 

 

Więcej informacji i teksty uczestników projektu: www.saga.villa.org.pl.

 

Kontakt:

Iwona Sulejewska

iwona.sulejewska@villa.org.pl

 

 

 

 

 

Organizacja:

 

 

96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1)

 

 

Fundator:

 

 

mkidn (1)

 

 

Sponsorzy:

 

 

siemens                    log_pzu                 

 

 

Partnerzy:

 

 

log_krakow_miasto_literatury                          log_wydawnictwo_literackie2                     log_znak

log_wydawnictwo_karakter                        log_korporacja_haart                        log_nowohucka_biblioteka_publiczna

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

 

logo_dziennik_polski                       log_radio_krakow                            log_glos_seniora

 log_www_krakow_pl                     log_w_krakowie_pl

log_kutluratka_pl                        ModnyKrakow_logo_web_2012                           log_radar

 

 

Zobacz także