facebook

„Tour de Pologne księdza Bonieckiego” – 2 czerwca 2014

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 2 czerwca, o godz. 17.00 do Willi Decjusza spotkanie z ks. Adamem Bonieckim poświęcone jego najnowszej książce pt. „Zakaz palenia”. Publikacja ta stanowi zbiór edytoriali z „Tygodnika Powszechnego” i jest kontynuacją bestsellerowego tomu „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” opublikowanego w listopadzie 2011 roku. Spotkanie „Tour de Pologne księdza Bonieckiego” poprowadzi Michał Olszewski. Wstęp wolny.

 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa ZNAK w czasie spotkanie będzie można nabyć egzemplarz najnowszej książki ks. Bonieckiego.

 

W zapowiedzi redakcyjnej Wydawnictwa ZNAK czytamy: „Rok 2014 dla księdza Adama Bonieckiego, Redaktora Seniora „Tygodnika Powszechnego”, jest rokiem szczególnym. W lipcu będzie obchodził swoje 80. urodziny. W tym roku minie także 50 lat od pierwszej jego publikacji na łamach „Tygodnika Powszechnego”, którego 15 lat temu został redaktorem naczelnym. To nie jedyne powody do świętowania – 35 lat temu objął stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, a 40 lat temu wydał nakładem Znaku swoją pierwszą książkę „Rozmowy niedokończone”.

 

Z okazji jubileuszu księdza Adama Bonieckiego przygotowaliśmy książkę „Zakaz palenia” – zbiór edytoriali z „Tygodnika Powszechnego”, który jest kontynuacją bestsellerowego tomu „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” opublikowanego w listopadzie 2011 roku. Paradoksalnie, po nakazie milczenia nałożonym na księdza Adama przez jego zwierzchników, zainteresowanie jego osobą wzrosło – od tego czasu odwiedził on ponad 200 miejsc w Polsce i za granicą, w których spotkał się z czytelnikami, wiernymi, wszystkimi, dla których głos księdza Bonieckiego jest ważnym elementem debaty publicznej.

 

Książka będzie ilustrowana zdjęciami Grażyny Makary i opatrzona komentarzami Michała Okońskiego i Piotra Mucharskiego, redaktorów „Tygodnika Powszechnego””.

 

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim stanowi kolejną odsłonę projektu „SAGA – warsztaty kreatywności” adresowanego do seniorów zainteresowanych rozwojem umiejętności pisarskich. Program SAGA realizowany jest w Willi Decjusza od 2012 roku, a jego tegoroczna edycja rozpoczęła się w kwietniu i potrwa do połowy czerwca.

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także