facebook

„Dukaty Decjusza 2015” – projekt edukacyjny dla szkół podstawowych

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym pod nazwą „Dukaty Decjusza” adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z małych miejscowości województwa małopolskiego.

 

„Dukaty Decjusza” to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce. Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką.

 

Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

 

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, numizmatykę oraz przedstawią renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

 

Do udziału w „Dukatach Decjusza” zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół z małych miejscowości województwa małopolskiego. W programie jednorazowo może wziąć udział ok. 35 osób. Program warsztatów realizowany jest w godz. 17.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty numizmatyczne, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w salach pierwszego piętra Willi Decjusza. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Koszty transportu i ew. ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

 

Wszystkie terminy warsztatów zostały już zarezerwowane.

 

 

Koordynator projektu:

Grzegorz Morek,

tel. 12 425 36 38, 425 36 44, wew. 116

 

Konsultacja:

Prof. Andrzej Wojtyna

 

 

Finansowanie:

 

krakow Forum Dialogu (3)                                  log_nbp_napis

 

 

 

Patronat Honorowy:

 

 

malopolska_poziom

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

 

 

 

Partner:

 

 

tauron_rozowe

 

 

 

Sponsor:

 

 

pko2015

 

 

 

 

Fundatorzy nagród:

 

 

log_krakow_airport_niebieskie                         log_pzu_kwadrat

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

   log_radio_krakow                    log_bankier_pl_nowe                      log_miasto_dzieci

krakow.pl                   log_w_krakowie_pl                       log_czas_dzieci

taurus

 

Zobacz także