facebook

Kolejni rezydenci Stypendiów Scenariopisarskich

 

Wraz z początkiem listopada przywitaliśmy w Willi Decjusza dwójkę twórców z Niemiec, którzy przyjechali do Krakowa na pobyt rezydencjalny w ramach programu Stypendia Scenariopisarskie, współrealizowanego z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej. Orlindo Frick oraz Christian Sauer spędzą w Krakowie miesiąc, pracując nad swoimi projektami i nawiązując kontakty z lokalnym środowiskiem filmowym oraz branżą gier video.

 

 

 

Orlindo Frick – scenarzysta i artysta cyfrowy. Urodził się w Liechtensteinie, obecnie mieszka w Poczdamie, gdzie studiował animację i scenariopisarstwo (2007-2010). Po tym jak pracował w różnych miejscach jako artysta cyfrowy, rozpoczął pracę w UFA Fiction, i kierował Działem Cyfrowym & Online od 2014 do końca 2017 roku. W tym czasie pracował też nad popularnymi filmami i programami telewizyjnymi, m.in. „Deutschland 83/86” (RTL / Amazon ), „Charité” (ARD), „Ku’damm 56/59″ (ZDF), „Hanni & Nanni” (Universal), „The same sky” (ZDF) i wiele innych. Od 2018 roku pracuje jako pisarz i montażysta w obszarze filmu, telewizji i transmediów. Jego scenariusz „Skyscraper” (animacja fabularna, napisana wspólnie z autorem Gregorem Vogtem) była nominowana do nagrody German Animation Screenplay Award 2018.

 

Christian Sauer – gracz ze Schleswig-Holstein w Niemczech. Niedawno opublikował swoją własną grę planszową WARIGIN przez Kickstarter, 18 lat po tym, jak stworzył jej pierwszy prototyp. Po studiach z obszaru ekonomii mediów stał się menedżerem mediów cyfrowych, zarówno dla start-upów, jak i dużych firm medialnych. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w międzynarodowym zarządzaniu produktami dla usług online, chciałby stać się mądrzejszy, ale równocześnie nie chce się zestarzeć, ponieważ za bardzo lubi grać.

 

 

 

Zobacz także