facebook

Wykład prof. Jonathana Holslaga – „Cycle of Conferences”

Fundacja Evens oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza mają przyjemność zaprosić na polską edycję projektu „Cycle of Conferences” oraz wykład pt. „Jak budować mosty pomiędzy obywatelami i instytucjami w Europie?” z udziałem prof. Jonathana Holslaga – wykładowcy Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, członka Trójstronnej Komisji Rockefellera i Instytutu Nobla. Wydarzenie to odbędzie się 7 lipca (wtorek), o godz. 10.00 w Willi Decjusza podczas Letniej Szkoły Wyszehradzkiej (5-18 lipca 2015). Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wcześniejszą rejestrację mailową na adres kasia@villa.org.pl. Wstęp wolny.

 

Jonathan Holslag jest pracownikiem naukowym Flandryjskiej Fundacji na rzecz Badań (FWO) i wykładowcą polityki międzynarodowej na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim. W latach 2007 i 2008 pełnił ponadto funkcję koordynatora Europejsko-Chińskiej Sieci Akademickiej (ECAN) – zorganizowanego przez Komisję Europejską forum akademickiego. W 2014 r. został członkiem Komisji Trójstronnej Fundacji Rockefellera i członkiem Norweskiego Instytutu Noblowskiego. W swoich badaniach skupia się na wpływie wzrostu potęgi Chin na politykę światową, z wyraźnym naciskiem na kraje europejskie. Jego praca często łączy w sobie różne aspekty relacji międzynarodowych, takie jak: międzynarodowa ekonomia polityczna, dyplomacja czy siła militarna. Do jego najnowszych książek należą ”China and India: Prospects for Peace” („Chiny i Indie: perspektywa pokoju”) i ‘’China’s coming war with Asia” („Nadchodząca wojna Chin z Azją”). Udziela się również na forum publicznym, pisząc dla czasopism, takich jak „The Financial Times”, „The Guardian” oraz „Foreign Policy”.

 

 

Fotografia Paweł Mazur

 

Ideą projektu „Cycle of Conferences” – zainicjowanego przez Evens Foundation – jest zorganizowanie 5 międzynarodowych debat w 5 różnych krajach pod wspólnym tytułem „Co zrobić, aby Unia Europejska była bliżej swoich obywateli”. Pierwsze dwa spotkania odbyły się w Londynie oraz w Bolonii. Spotkanie zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza jest trzecią, a zarazem pierwszą w Polsce odsłoną projektu. Kolejne spotkania planowane są we Francji (Paryż) i Belgii (Bruksela).

 

Fundacja Evens jest organizacją dobroczynną z siedzibą w Antwerpii w Belgii oraz z oddziałami w Paryżu i Warszawie. Fundacja promuje poszanowanie różnorodności i wielokulturowości, oraz projekty, które podtrzymują nienaruszalność fizyczną, psychologiczną i etyczną. Fundacja inicjuje i wspiera trwałe projekty promujące poszanowanie kulturowej i społecznej różnorodności w Europie w zakresie: obywatelstwa europejskiego, edukacji dla pokoju, mediów. Fundacja przyznaje także nagrody w następujących dziedzinach: edukacja dla pokoju, edukacja medialna, dziennikarstwo europejskie, sztuka, nauka. Więcej informacji na stronie www.evensfoundation.be/pl.

 

 

CoC_greenlogobaseline

 

 

ZNAK_NBP_projekt_realizowany

 

 

Sponosrzy/Sponsors:

log_krakow_airport_niebieskie                siemens                 pzu

 

Zobacz także