facebook

Rekrutacja do 14. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej rozpoczęta!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie naboru do 14. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, która w tym roku odbywała się będzie w dniach 5-18 lipca 2015. Każdy kandydat powinien zarejestrować się na stronie www.visegradsummerschool.org

i wypełnić on-line formularz zgłoszeniowy. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2015. Uczestnicy zostaną poinformowani o wyborze do końca kwietnia.

 

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl dwutygodniowych szkoleń dla młodych czeskich, węgierskich, polskich i słowackich studentów, jak również ich rówieśników z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat wyzwań regionalnych i globalnych, likwidacja wzajemnych stereotypów, budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów. W dotychczasowych edycjach Szkoły wzięło udział ponad 500 osób, pochodzących z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Francji, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii i Ukrainy.

 

Program 14. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej obejmuje wykłady, dyskusje na temat bieżących wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych w perspektywie regionalnej, globalnej i europejskiej. Oprócz ekspertów i intelektualistów gościmy ambasadorów, ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, naukowców, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, jak również organizacje pozarządowe. Uczestnicy Szkoły zaangażowani zostaną w opracowanie projektów z zakresu współpracy międzynarodowej oraz wezmą aktywny udział w życiu kulturalnym Krakowa, a podczas wyjazdowej sesji poznają dziedzictwo kulturowe Małopolski. Część debat, wykładów i spotkań będzie otwarta dla publiczności.

 

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest organizowana corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Podjęcie merytorycznych dyskusji w gronie wybitnych ekspertów i intelektualistów umożliwia studentom obiektywną ocenę zjawisk oraz daje szansę poznania stanowisk i motywacji partnerów. Projekt ten wyróżniony został Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką ustanowioną przez ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

 

 

Finansowanie:

 

 

 

krakow Forum Dialogu (3)

 

 

 ZNAK_NBP_projekt_realizowany

 

 

 

 

JABLKO_cover FB_3

 

Więcej informacji na: www.visegradsummerschool.org

 

 

 

 

Sponsorzy/Sponsors

 

 

 

log_krakow_airport_niebieskie                   pzu                siemens

 

Zobacz także