facebook

Dukaty Decjusza 2016 – zakończenie programu

Od czerwca do listopada Stowarzyszenie realizowało program Dukaty Decjusza, w którym udział  wzięło ok. 350 uczniów i nauczycieli z 10 szkół podstawowych z Województwa małopolskiego. Program popularyzował wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii wśród uczniów szkół podstawowych. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną.

 

Dukaty Decjusza realizowane były w renesansowej Willi Decjusza co w połączeniu z noclegiem w zabytkowych salach pałacu przyczyniło się do jego atrakcyjności i efektywności. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie uczyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania.

 

Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji prowadzonych z uczniami nieuczestniczących bezpośrednio w programie.

 

 

 

Koordynator projektu:

 

Grzegorz Morek,

tel. 12 425 36 38, 425 36 44, wew. 116

 

 

 

 

Patronat Honorowy:

 

 


malopolska_logo

 

Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

 

 

 

Finansowanie:

 

 

krakow Forum Dialogu (3)                                  log_nbp_napis

 

 

 

Sponsorzy:

 

 

pko2015                    siemens

 

 

 

Fundator nagród:

 

 

log_pzu_kwadrat

 

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

   log_radio_krakow                   log_bankier_pl_nowe                  log_miasto_dzieci

krakow.pl               log_w_krakowie_pl              log_czas_dzieci

 

a5_dziennik                 ModnyKrakow_logo_web_2012

 

 

 

 

 

 

Zobacz także