facebook

Zbieramy zgłoszenia do programu stypendialnego DAGNY

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Solvberget KF Stavanger Cultural Centre zapraszają pisarzy z Polski, Norwegii, Ukrainy i krajów obszaru języka niemieckiego do składania aplikacji na pobyty rezydenckie w Willi Decjusza w Krakowie, odbywające się w ramach projektu DAGNY – program stypendiów i wydarzeń literackich. Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 stycznia 2011 roku. DAGNY to zainicjowany w 2010 roku dwuletni, międzynarodowy program pobytów stypendialnych i towarzyszących im wydarzeń literackich adresowany do młodych twórców i odbiorców z krajów, z którymi związana była Dagny Juel-Przybyszewska, muza europejskiego modernizmu.

 

Planowane wydarzenia literackie obejmują: wieczory autorskie w Krakowie, Lipsku i Berlinie oraz spotkania w ramach festiwali literackich i targów książki we Lwowie i Stavanger (Norwegia). Program zakończy międzynarodowy festiwal literatur, który odbędzie się w październiku 2011 roku w Krakowie.

 

Okres stypendium wynosi 3 miesiące w dwóch możliwych terminach: kwiecień – czerwiec lub sierpień–październik 2011. Zgłoszenia uwzględniające wybór termin należy nadsyłać pocztą elektroniczną, bezpośrednio na podany niżej adres koordynatora projektu w Willi Decjusza.

 

KTO MOŻE SIĘ UBIEGAĆ?

 

  • pisarze z Polski, Norwegii, Ukrainy i krajów obszaru języka niemieckiego, którzy opublikowali przynajmniej jeden tytuł książkowy;

 

CO OBEJMUJE STYPENDIUM?

 

  • pobyt w Domu Łaskiego, zabytkowej oficynie zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowe pokoje z łazienką i bezpłatnym dostępem do internetu, wspólna kuchnia: www.villa.org.pl)
  • miesięczne stypendium w wysokości 3.000 PLN (ok. 750 EUR) brutto
  • pomoc ze strony Stowarzyszenia Willa Decjusza w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań autorskich, wykładów i warsztatów oraz w nawiązaniu kontaktów z wydawcami
  • i krytykami literackimi.

 

JAK SIĘ UBIEGAĆ?

 

Zgłoszenia indywidualne zawierające kopię dokumentu tożsamości, życiorys, listę tłumaczeń/publikacji, list motywacyjny oraz zawodowe plany na pobyt należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: renata@villa.org.pl do 31 stycznia 2011 roku. Decyzje o przyznaniu stypendiów ogłoszone będą do dnia 15 lutego 2011 roku.

 

Zobacz także