facebook

Salon muzyczny w Willi Decjusza – twórczość Aleksandra Kościowa

Monograficzne spotkanie poświęcone twórczości Aleksandra Kościowa odbędzie się 19 maja (czwartek), o godz. 19.00 w Willi Decjusza w Krakowie. Jego kompozycje zaprezentuje Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego oraz towarzyszący zespołowi artyści: Bartłomiej Kominek (fortepian) i Danuta Augustyn (skrzypce). Spotkanie z kompozytorem poprowadzi dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia Piotr Matwiejczuk.  

 

Bilety na koncerty Salonu muzycznego w cenie 10,00 zł do nabycia w punktach Info Kraków: Pawilon Wyspiańskiego i ul. św. Jana 2 oraz w Willi Decjusza bezpośrednio przed koncertem. Informacja, rezerwacja biletów: kontakt@fundacjasonoris.org, lub na stronie internetowej: www.fundacjasonoris.org/bilety.

 

Salon muzyczny zainaugurowany został przed paroma tygodniami w nastroju iście renesansowym, kiedy to „Melodie na Psałterz polski” Mikołaja Gomółki wraz z Chórem Polskiego Radia wykonała Agnieszka Budzińskia-Bennett i Marc Lewon. Poczynając od majowego spotkania „Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza” przenosi się w czasy nam współczesne, a jego gośćmi będą tak znakomici twórcy jak Paweł Mykietyn, Ryszard Krynicki, Agata Zubel, Andrzej Kwieciński, Paweł Łukaszewski, Edward Pasewicz, Roderik de Man.

 
Bohaterem najbliższego „Salonu…” będzie Aleksander Kościów (rocznik 1974) – kompozytor, altowiolista i pisarz, absolwent, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w Katowicach (1991 – wyróżnienie), w Tychach (1992 – finalista), w Warszawie (1995 – wyróżnienie, 1998 – wyróżnienie, 1999 – I nagroda, 2000 – wyróżnienie), w Częstochowie (1996 – wyróżnienie), w Gdańsku (1997 – III nagroda), w Krakowie (1999 – I nagroda), w Katowicach (2000 – Nagroda Główna). W 2004 otrzymał również stypendium Fundacji Fulbrighta. Jego utwory były wykonywane w Polsce oraz za granicą (m. in. w Niemczech, Anglii, Szkocji, Rosji, Ukrainie, Francji, Włoszech, Japonii, Korei Południowej, USA). Od 1999 roku współpracuje z Joe Alterem, amerykańskim choreografem baletowym. Wydał trzy powieści: „Świat nura” (2007), „Przeproś” (2008, książka przyniosła autorowi nominację do Paszportu Polityki) i „Lecą wieloryby” (2010).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

CHÓR POLSKIEGO RADIA 

 

WSPÓŁORGANIZATOR: 

Stowarzyszenie Willa Decjusza 

 

MECENASI, PARTNERZY: 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gmina Miejska Kraków

Ipsen Sp. z o.o. 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

PATRONI MEDIALNI: 

Program 2 Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kraków, Gazeta Wyborcza, O.Pl

Zobacz także