facebook

Pokaz tańców polskich i występ Joanny Słowińskiej z zespołem

Serdecznie zapraszamy do Willi Decjusza w niedzielę 28 września o godz. 16.00 na otwarty pokaz tańców polskich w wykonaniu uczestników warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez Leszka Rembowskiego. Taneczne prezentacje wzbogaci występ charyzmatycznej pieśniarki znanej z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną – Joanny Słowińskiej z zespołem. Wstęp na pokaz na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2) oraz bezpośrednio przed wydarzeniem. Ilość miejsc ograniczona.

 

Leszek Rembowski – wykładowca tańca ludowo-charakterystycznego i historycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Twórca choreografii do muzyki polskiej od XVI do pocz. XX w. dla Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” w Krakowie. Wykładowca tańca historycznego i ruchu scenicznego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” z Poznania. Autor choreografii do wielu spektakli i widowisk teatralnych. Od wielu lat prowadzi zajęcia z zakresu techniki i stylu polskich tańców narodowych a także tańców dworskich podczas seminariów i kursów doskonalących wykonawstwo tych tańców.

 

Joanna Słowińska – charyzmatyczna pieśniarka znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako jedna z nielicznych używa ludowej techniki śpiewu, tzw. „głosu białego”. Współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym („Noc listopadowa”, „Konieczny w teatrze Staniewskiego”), Jarosławem Besterem („Bal u Pana Boga”) i z Elliotem Goldenthalem – w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie wykonując solowe partie wokalne z filmu „Frida”. Laureatka wielu prestiżowych festiwali, m.in. Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (1999, 2004, 2005), Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2004), Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (finalistka Superjedynek 2009 za studyjny, autorski album „Możesz być”), laureatka Akademii Fonograficznej ZPAV. Prowadzi autorską działalność edukacyjną Centrum Głosu (Kraków, ul. Św. Tomasza 31), współpracuje z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice (wykładowca X Akademii Teatralnej). Współtworzy zespół Muzykanci – jedną z najciekawszych grup polskiej sceny etno. W 2013 uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

 

 

Projekt Stowarzyszenia Willa Decjusza realizowany jest ze środków ministra Kultur i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

Partner

 

LOGO CRACOVIA DANZA www

 

 

Zobacz także