facebook

Aslı Erdoğan na wolności!

Z wielką radością informujemy, że Aslı Erdoğan – turecka pisarka, dziennikarka, obrończyni praw człowieka, nasza ubiegłoroczna stypendystka w ramach programu ICORN, została wypuszczona z więzienia.

Sąd nakazał jej uwolnienie, podobnie jak dwoje innych oskarżonych, ale nie oznacza to jeszcze uniewinnienia. Kolejna rozprawa jest zaplanowana na początek stycznia 2017.

 

 

 

 

Aslı Erdoǧan jest autorką siedmiu powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków, zdobywczynią nagrody radia Deutsche Welle, publikowaną w czołowych gazetach i czasopismach literackich w Europie, odnotowaną przez prestiżowe francuskie „Lire” na liście 50 najbardziej obiecujących pisarek i pisarzy świata. Jest także przenikliwą i pełną pasji publicystką, pisarką głęboko zaangażowaną w kwestie obrony praw człowieka i wolności wypowiedzi w ojczystej Turcji, otwarcie upominającą się o prawa mniejszości etnicznych, o równouprawnienie kobiet i bezwarunkowe prawo do publicznego wyrażania poglądów będące fundamentami demokratycznego ustroju i obywatelskiego społeczeństwa.

Zobacz także