facebook

Renesans. Lubię to! Niedziela 9 grudnia w Willi Decjusza – spotkanie z muzyką, zabytkiem i kulturą Bliskiego Wschodu.

 

 

Renesans. Lubię to! – spotkania ze sztuką i zabytkiem.

 

9 grudnia 2018 (niedziela)

 

 

 

 

Zapraszamy do Willi Decjusza w niedzielę 9 grudnia na spotkania ze sztuką i zabytkiem.
Wydarzenia skoncentrowane zostaną wokół zabytkowej Willi Decjusza – obiektu o unikatowym charakterze, ważnym dla historii miasta i związanym z kulturą XVI wieku.

 

O godz. 11.30 rozpocznie się koncert kameralny w wykonaniu najmłodszych uczniów Krakowskiej Szkoły Suzuki.

 

Kolejnym punktem programu o godz. 14.00 będzie dyskusja zorganizowana w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Willa Decjusza projektu „Głos Bliskiego Wschodu//Middle East Speaks”. Katarzyna Przybysławska będzie rozmawiać o doświadczeniu bycia cudzoziemcem w Krakowie z dwójką urodzonych na Bliskim Wschodzie gości: Wassimem Ibrahimem, kompozytorem pochodzącym z Syrii, oraz Havindem Ibrahimem, doktorantem nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, który przyjechał do Krakowa z Kurdystanu.

 

Publiczność będzie miała także okazję do zapoznania się z historią Willi Decjusza oraz zwiedzaniazespołu pałacowo-parkowego w grupach z przewodnikiem o godz. 13.00 i 15.00. Zwiedzającym zostanie przybliżona mało znana postać Justusa Ludwika Decjusza, założyciela Willi, który pełnił znaczącą funkcję na dworze królewskim i równocześnie brał czynny udział w życiu kulturalnym i społecznym Krakowa. 

 

 

Na wydarzenia wstęp wolny.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także