facebook

Premiera publikacji „SAGA – Chodź, opowiem Ci bajeczkę”

Przed Państwem trzecia publikacja podsumowująca warsztaty kreatywności SAGA – realizowane w Willi Decjusza w 2015 roku. Prezentowane wydawnictwo stanowi jedynie mały wybór tekstów osób po 55 roku życia, które wzięły udział w warsztatach kreatywnego pisania. W 2015 roku kurs poprowadziły Katarzyna Kubisiowska i Małgorzata Majewska, którym pragniemy serdecznie podziękować za merytoryczne wsparcie projektu, umiejętność motywowania i inicjowania interesujących dyskusji, a także za niezwykłe zaangażowanie i serce.

 

Publikację podzieliliśmy na trzy części. Pierwsza z nich to teksty nagrodzone i wyróżnione w konkursie literackim pt. „Chodź, opowiem Ci bajeczkę”. Druga część to literackie rozmaitości – opowiadania, eseje, fragmenty dzienników, wspomnień, ale również gry z formą, żarty i zabawy lingwistyczne. W ostatnim rozdziale prezentujemy literacką niespodziankę, która jest efektem współpracy ze Stowarzyszeniem„Da się” z Nowego Targu.

 

Nasza edytorska ingerencja w prezentowane teksty jest niewielka i ma charakter jedynie porządkujący. Wybrane prace cenimy nie za stylistyczną poprawność iskładniową perfekcję, ale przede wszystkim za szczerość, dystansi niekonwencjonalne podejście do tematów. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom SAGI serdecznie gratulujemy ukończenia kursów, niemalejącej motywacji i entuzjazmu, z którego staramy się czerpać garściami, planując kolejne działania. Dziękujemy za obecność, dobre słowo i kolejne rozdziały tej fascynującej opowieści, którą dzięki Państwu możemy teraz poznać. Więcej tekstów uczestników warsztatów kreatywności SAGA można odnaleźć na stronie www.saga.villa.org.pl. Życzymy dobrej lektury. 

 

 

Zobacz publikację „SAGA – Chodź, opowiem Ci bajeczkę”

Zobacz także