facebook

Dyplom Ministra Kultury dla Stowarzyszenia Willa Decjusza

W ramach podsumowań obchodów Roku Chopina w Polsce Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Stowarzyszeniu Willa Decjusza dyplom „za wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa wielkiego kompozytora, którego dzieło stanowi fundament polskiej Kultury”. Stowarzyszenie Willa Decjusza od 2006 roku organizuje projekt „Dziedzictwo Chopina”- cykl muzyczno-edukacyjny skupiający się na upowszechnianiu kultury oraz edukacji kulturowej w zakresie muzyki Fryderyka Chopina.

 

Założeniem projektu jest wykorzystanie zabytkowego obiektu – Willi Decjusza w Krakowie – miejsca, gdzie w latach 1869-1894 mieszkała uczennica kompozytora, księżna Marcelina Czartoryska. Prowadziła ona dom otwarty, który wkrótce stał się uznanym salonem kulturalnym i patriotycznym Krakowa. Podczas spotkań muzyczno-edukacyjnych młodzi artyści oraz twórcy profesjonalni: pianiści, wokaliści oraz tancerze pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności. Towarzyszące koncertom, spektaklom i recitalom: wykłady i prelekcje pozwalają słuchaczom na poszerzenie wiadomości z zakresu twórczości Fryderyka Chopina oraz historii Willi Decjusza w Krakowie.

 

W ramach „Dziedzictwa Chopina” w Willi Decjusza wystąpili już m.in. Kevin Kenner, Aleksiej Komarov, Stanisław Drzewiecki, Marcin Koziak, Valentina Igoshina, Maria Knapik, Orkiestra „Orfeusz” pod dyrekcją Jana Baryły, Konstanty Wileński i inni utalentowani pianiści.

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także