facebook

Stypendia Twórcze 2012

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają pisarzy niemieckich i tłumaczy literatury z języka niemieckiego na język polski i z języka polskiego na język niemiecki do składania aplikacji na pobyty rezydenckie w Willi Decjusza w Krakowie. Termin nadsyłania zgłoszeń: 29 luty 2012 roku. Okres stypendium wynosi 3 miesiące w dwóch możliwych terminach: maj – lipiec lub wrzesień – listopad 2012. Zgłoszenia uwzględniające wybór terminu należy nadsyłać pocztą elektroniczną, bezpośrednio na podany niżej adres koordynatora projektu w Willi Decjusza.

 

KTO MOŻE SIĘ UBIEGAĆ

 

pisarze z Niemiec, którzy opublikowali przynajmniej jeden tytuł książkowy;

tłumacze literatury niemieckiej na język polski;

tłumacze literatury polskiej na język niemiecki.

 

CO OBEJMUJE STYPENDIUM

 

pobyt w Domu Łaskiego, zabytkowej oficynie zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowe pokoje z łazienką i bezpłatnym dostępem do internetu, wspólna kuchnia: www.villa.org.pl)

miesięczne stypendium w wysokości 3.000 PLN (ok. 700 EUR) brutto

pomoc ze strony Stowarzyszenia Willa Decjusza w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań autorskich, wykładów i warsztatów oraz w nawiązaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

 

JAK SIĘ UBIEGAĆ?

 

Zgłoszenia indywidualne zawierające kopię dokumentu tożsamości, życiorys, listę tłumaczeń/publikacji, list motywacyjny oraz zawodowe plany na pobyt należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: gosia@villa.org.pl do 29 lutego 2012 roku.

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ogłoszone do dnia 31 marca 2012 roku.

 

Koordynacja projektu:
Małgorzata Różańska
gosia@villa.org.pl

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także