facebook

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza 7 października (niedziela), godz. 17.00

 

„Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza” to kameralne przedsięwzięcie, którego ideą jest prezentacja współczesnej sztuki muzycznej oraz spotkania i rozmowy z kompozytorami, prowadzone przez krytyków i dziennikarzy z kręgu kultury. W niedzielę 7 października zapraszamy na spotkanie, którego bohaterem będzie nagrodzony Fryderykiem 2018 za solowy album „Already It Is Dusk” ceniony kompozytor, organista, improwizator – Dariusz Przybylski.

 

Koncert odbędzie się w Willi Decjusza o godz. 17.00.

 

W programie: Arvo Part „Fratres” (wersja na organy Hammonda), Dariusz Przybylski „Narodziny Feniksa” na organy Hammonda, Roman Haubenstock-Ramati „Multiple I” na organy Hammonda, Eunho Chang „Illusion” na na organy Hammonda oraz Dariusz Przybylski „Introitus, Hymnus et Alleluia” na baryton i organy Hammonda. Kompozytorowi i wirtuozowi organów Hammonda towarzyszyć będzie baryton Maciej Nerkowski. Spotkanie z artystami poprowadzi dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia – Ewa Szczecińska. 

 

Bilety w cenie 10,00 zł dostępne na portalu eventim.pl oraz w Willi Decjusza na godzinę przed koncertem. 

 

Dariusz Przybylski (ur. 1984), kompozytor i organista. Autor oper, utworów symfonicznych, kameralnych oraz wokalnych. Komponował na zamówienie m. in. Deutsche Oper Berlin, Ensemble Modern, Warszawskiej Opery Kameralnej, Stowarzyszenia im. L. van Beethovena, NOSPR, Narodowego Forum Muzyki, Filharmonii Poznańskiej. Kompozycję studiował u M. Błażewicza, Y. Höllera i W. Rihma, organy u A. Chorosińskiego i J. Gefferta. W roku 2010 uzyskał stopień doktora, a w roku 2016 – stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie wykłada. Prowadził wykłady gościnne w Nowym Jorku, Hamburgu, Rzymie, Stambule, Mińsku i Moskwie, a w roku akademickim 2010/11 klasę kompozycji w Keimyung University w Daegu (Korea Południowa). Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, DAAD, Fundacji Deutsche Bank w programie Akademie Musiktheater heute, Internationale Ensemble Modern Akademie 2012/13, Kunststiftung NRW 2013. W roku 2018 otrzymał Fryderyka w kategorii Recital solowy za album „Already It Is Dusk” nagrany na organach Hammonda. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Nominowany do Paszportów Polityki 2014. Kompozytor-rezydent Vocalensemble Phoenix16 (Berlin, 2012/13) i Filharmonii Gorzowskiej (2015/16). 

 

 

 

Zobacz także