facebook

„Skazani na książki” – odcinek szósty

Zapraszamy do obejrzenia piątego filmu w ramach cyklu „Skazani na książki”. Jego bohaterką jest Marta Dzido – pisarka, dokumentalistka i montażystka. Autorka powieści „Ślad po mamie”, „Małż”, „Matrioszka”. Tłumaczona na wietnamski, węgierski, niemiecki. Stypendystka programów: Homines Urbani, Młoda Polska, Wyszehradzkich Rezydencji Literackich oraz Ministra Kultury. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Autorka zdjęć do filmu dokumentalnego „Podziemne państwo kobiet”.

 

Razem z Piotrem Śliwowskim zrealizowała filmy dokumentalne: „Paktofonika- hip hopowa podróż do przeszłości” , „Downtown – miasto Downów”, nagrodzony m.in. the Hollywood Eagle Documentary Award i specjalną nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz „Solidarność według kobiet”, którego premiera odbędzie się w grudniu 2014 na festiwalu Watch Docs.

 

 

„Skazani na książki” to cykl 7 filmowych wywiadów, których bohaterami są rezydenci programów stypendialnych Stowarzyszenia Willa Decjusza. Celem projektu jest promocja czytelnictwa z wykorzystaniem kreatywnego potencjału samych twórców, którzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale również współtworzą filmową historię.

 

Cykl filmów jest jednym z komponentów projektu „Tour de littérature”, którego inicjatorem i operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kurator projektu: Iwona Nowacka
Koordynator projektu: Marcin Dyrcz
Zdjęcia: Paweł Penarski

 

 

Fundatorzy

 logo_mkidn

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

log_instytut_ksiazki

  log_narodowy_program

Partnerzy:

 malopolska_poziom

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

 

 

log_krakow_unesco

 

 

log_reading_malopolska

log_kbf

Zobacz także