facebook

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki – 31 lipca 2014

31 lipca 2014 roku publiczność zgromadzona wokół Willi Decjusza miała okazję zobaczyć interesujący oraz wykonany na bardzo dobrym poziomie spektakl osadzony w realiach tradycyjnej kultury szkockiej, oparty na libretcie romantycznego baletu „La Sylphide”. Adaptacji opowieści nie tylko o wielkiej sile miłości, ale także o innych ludzkich uczuciach, nie zawsze pięknych i kryształowo czystych, podjął się Zespół Tańców Irlandzkich i Szkockich Comhlan z Krakowa.

 

Utwór „La Sylphide” był rewolucją w XIX-wiecznym balecie, po raz pierwszy na scenie zagościły nierealne istoty z legend ludowych, unoszące się nad ziemią. Równocześnie był to debiut tancerek w figurach wykonywanych na puentach, co dodatkowo potęgowało wrażenie eteryczności i lekkości leśnych duszków. Spektakl przygotowany przez zespół Comhlan został wzbogacony o kolejną innowację. W miejsce stylizacji baletowych wprowadzono oryginalne tańce szkockie, które w interesujący sposób zostały zestawione z „elfimi” tańcami irlandzkimi.

 

Zespół Tańców Irlandzkich i Szkockich Comhlan z Krakowa w 2013 roku obchodził 20-lecie swojej pracy. W repertuarze grupy znajdują się szkockie tańce sali balowej, popisowe szkockie tańce highland i national oraz irlandzkie tańce solowe.

 

  • Zespół Tańców Irlandzkich i Szkockich Comhlan z Krakowa 

 

 

 

 

 

 log_forum_pl

 

 

 Fundator:

 

 

logo_mkidn

 Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Organizatorzy:

 

 

 

LOGO CRACOVIA DANZA www                      LogoFundacjaArdenteSole            96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1)

 

 

 

Zobacz także