facebook

Literatura – Teatr – Film. Spotkanie z pisarzami-rezydentami Willi Decjusza

Zapraszamy na spotkanie z trójką berlińskich autorów: Svealeną Kutschke, Michaelem Wildenhainem i Michaelem Roesem – 11 kwietnia 2011, poniedziałek, godz. 18.30, Instytut Goethego. Autorzy biorą obecnie udział w programie Stypendiów Twórczych realizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Życiorysy całej trójki są bardzo ciekawe i całkowicie różne. Jednak ogniwem, które je łączy jest literatura. Svealena Kutschke wygrała w 2008 roku drugą nagrodę na berlińskim konkursie literackim „open mike” i opublikowała w 2009 roku powieść Etwas Kleines gut versiegeln. Michael Wildenhain pisze powieści, opowiadania, wiersze, sztuki teatralne i książki młodzieżowe.

 

W swojej twórczości koncentruje się na takich tematach jak przemoc czy ultraprawicowość wśród młodzieży. Michael Roes po ukończeniu studiów pracował jako asystent dramaturga w Schaubühne na Leniner Platz w Berlinie. Pisał powieści i kręcił filmy fabularne, których akcje rozgrywały się przede wszystkim w świecie arabskim.

 

Spotkanie z pisarzami będzie zajmującą podróżą przez różne formy sztuki literackiej i dyskusją z wieloma punktami odniesienia. Autorzy czytać będą swoje teksty, a późniejsza dyskusja moderowana będzie przez Pawła Zarychtę. Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim.

 

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Goethego w Krakowie, przy Rynku Głównym 20. Wstęp wolny

 

Koordynacja projektu:

Renata Serednicka – renata@villa.org.pl

Małgorzata Różańska-Braniecka – gosia@villa.org.pl

Zobacz także