facebook

22 czerwca zapraszamy na koncert muzyki kameralnej w wykonaniu Stowarzyszenia Twórczego POLART

W czwartek 22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Willi Decjusza na koncert muzyki kameralnej, w którym usłyszymy utwory największych europejskich kompozytorów Beethovena, Rachmaninowa, Chopina w wykonaniu pianistek Kathrin Buczek (Austria) oraz Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej (Polska) z towarzyszeniem Jacka Podgórskiego (Polska) na wiolonczeli. Druga część koncertu poświęcona zostanie interpretacji utworów wokalnych, m.in. takich twórców jak Leonard Bernstein, Richard Strauss czy Hugo Wolf w wykonaniu sopranistki Jerilyn Chou (USA). Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenia Twórcze POLART.

Wstęp wolny!

 

wykonawcy:

 

Jerilyn Chou, sopranistka – rozpoczęła swoją naukę na wydziale Muzyki i Sztuki Wokalnej Teksańskiego Uniwersytety w Arlington (USA). Od 2013 mieszka w Wiedniu, gdzie ukończyła studia uniwersyteckie na wydziale operetki klasycznej w Art University i  Mass Oratorium w Diecezjalnym Konserwatorium Muzyki Kościelnej. Jednocześnie rozpoczęła studia magisterskie w Uniwersytecie Muzyki i Sztuki w Wiedniu. Występowała w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej pod batutą  wybitnych dyrygentów, takich jak Helmuth Rilling, Hans-Christoph Rademann i Simon Carrington. W czerwcu 2016 roku zadebiutowała jako sopranistka w wiedeńskim Konzerthaus.

 

Kathrin Buczek, pianistka – grę na fortepianie zaczęła w Konserwatorium im. Schuberta w Wiedniu, następnie kontynuowała naukę w Uniwersytecie Muzyki i Sztuki pod kierunkiem prof. Almy Sauer. W 2003 roku rozpoczęła studia na wydziale fizyki i od tego czasu pracuje równolegle w dziedzinach fizyki i muzyki. W 2008 roku założyła blueSound Quintet. W 2010 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu w zakresie fizyki kwantowej, gdzie w 2016 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu badań nad centrami barwnymi w diamentach.

 

Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska, pianistka – ukończyła studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak, a następnie studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mirosława Herbowskiego, równocześnie studiując Teorię Muzyki. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich oraz występowała w wielu recitalach i festiwalach, m.in. w Niemczech i Austrii. Od 2007 roku publikuje artykuły w wydawanym przez Stowarzyszenie Twórcze POLART czasopiśmie artystyczno-literackim „Hybryda”, którego jest również członkiem redakcji. Od 2011 roku pełni funkcję sekretarza Towarzystwa Muzycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego.

 

 

 

Zobacz także