facebook

Premiera 9. numeru RADARU na Targach Książki w Lipsku (13-16 marca 2014)

Dramatyczne wydarzenia na Ukrainie skierowały uwagę na polsko-ukraińsko-białoruski program TRANZYT na Targach Książki w Lipsku (13-16 marca 2014), którego część stanowiła promocja wydawanego przez Stowarzyszenie Willa Decjusza magazynu literackiego RADAR. Program wspólnych prezentacji polskiej, ukraińskiej i białoruskiej literatury, kultury, historii, ale i zjawisk społecznych i politycznych realizowany jest w Lipsku od trzech lat.

 

Tegoroczna trzecia i ostania edycja TRANZYTU potwierdziła słuszność i dalekowzroczność autorów pomysłu oraz jego realizatorów, była też okazją do prezentacji autorów, których teksty ukazała się w najnowszym, dziewiątym już numerze RADARU. Magazyn reprezentowała redaktor naczelna – Renata Serednicka.

 

W najnowszym numerze RADARU znalazły się m.in. znakomity esej Przemysława Czaplińskiego „Przekraczanie horroru”, fragment głośnej książki reportażowej Angeliki Kuźniak pt. „Papusza”, wiersze Piotra Matywieckiego, Jacka Dehnela, Oleny Herasymiuk, białoruskiego poety Maksima Tanka, Hryhorija Semenczuka, wywiad z córką autora „Soli ziemi” Józefa Witlina – Elżbietą Wittlin-Lipton oraz wiele innych tekstów autorów z Polski, Ukrainy, Niemiec i Białorusi. Komentarz graficzny stanowią fotografie Rostysława Szpuka dokumentujące wydarzenia na Ukrainie. Numer dostępny jest w siedzibie Stowarzyszenia Willa Decjusza. Wkrótce będzie go można również pobrać w formie elektronicznej ze strony: www.e-radar.pl

 

Dziewiąty numer RADARU sfinansowany został ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Roberta Boscha oraz Leipziger Buchmesse.

 

 

 

 

Zobacz także