facebook

Recital fortepianowy Marcina Koziaka

W ramach cyklu koncertowego Dziedzictwo Chopina w Willi Decjusza w niedzielę, 13 czerwca, o godzinie 17.00 z recitalem fortepianowym wystąpi Marcin Koziak. Tegoroczna edycja wieloletniego projektu Stowarzyszenia Willa Decjusza wpisuje się w program obchodów Roku Fryderyka Chopina. Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Punkcie Informacji Miejskiej (Kraków, ul. Św. Jana 2) i Willi Decjusza od 7 czerwca.

 

Marcin Koziak urodził się w 1989 roku w Krakowie. Jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. W wieku 10 lat wygrał swój pierwszy ogólnopolski konkurs, a rok później debiutował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej.

 

Jest laureatem licznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów m.in. II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Narvie (Estonia 2004), I nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów (Budapeszt 2006), II nagrody i trzech nagród dodatkowych w VII Międzynarodo-wym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” (Bydgoszcz 2007).

 

Był gościem wielu festiwali : w Pekinie – ASEM Culture and Arts Festival (2009), Kijowie – X Kiev Summer Music Evenings (2007), Warszawie – V Festiwalu Pianistycznym organizowanym przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena (2007).

 

Koncertował z takimi orkiestrami jak China National Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Filharmonii Łódzkiej, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, pod batutą takich dyrygentów, jak Alexander Lazarev, Antoni Wit, Xieyang Chen, Maximiano Valdés, Paweł Przytocki, Stanisław Krawczyński, Ruben Silva, Michał Dworzyński, Paweł Kotla.

 

Marcin Koziak występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, Estonii, Rumunii, Rosji, Japonii, Chinach na Ukrainie i na Węgrzech, w renomowanych salach, takich jak Forbidden City Concert Hall (Pekin), National Centre for the Performing Arts (Pekin), Art Center of Kobe (Kobe, Japonia), Filharmonii Narodowej w Warszawie, Operze Narodowej.

 

Był stypendystą m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2008”, a w latach 2002-2008 Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Zobacz także