facebook

Inauguracja 17. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej w Willi Decjusza

 

 

W poniedziałek 2 lipca odbędzie się uroczysta inauguracja 17. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. To kolejny raz, kiedy w Willi spotka się 50 uczestników z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, aby rozmawiać z ekspertami na trudne tematy oraz szukać rozwiązań dla wyzwań dzisiejszego świata.

 

 

 

W czasie inauguracji zapraszamy na wykład pt. „Miejsce młodych w świecie globalnej destabilizacji”, który wygłosi JE Pawel Fischer, wieloletni Ambasador Republiki Czeskiej we Francji i kandydat w wyborach prezydenckich w Czechach w 2018 r. Ważnym punktem dnia będzie również debata przedstawicieli korpusu dyplomatycznego Państw Grupy Wyszehradzkiej pt.: „Dyplomacja Kulturalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Regionu”. W debacie moderowanej przez Krzysztofa Bobińskiego wezmą udział JE Ivan Jestřáb, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, Adrienne Körmendy, Konsul Generalna Węgier w Krakowie, Adrián Kromka, Dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie oraz Leszek Hensel, Dyrektor Departamentu Polityki Europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

 

Tegoroczna Letnia Szkoła Wyszehradzka otwiera się szczególnie na publiczność, udostępniając wykłady otwarte, których rozkład można sprawdzić na plakacie.

 

Szczególnej uwadze polecamy wydarzenie specjalne „Violence and Art. An Evening with Polish ICORN Residents.”organizowane 5 lipca w Klubie Alchemia o godz. 19.00.

 

 

 

Zobacz także