facebook

Ludzie Gościńca – Papkin i inni. Polsko-ukraiński spektakl teatralny

W ostatnich dniach sierpnia w Willi Decjusza odbyły się warsztaty teatralne z udziałem 45-osobowej grupy młodych uczestników z Polski (19 osób) i Ukrainy (14 osób). Ich przedmiotem była twórczość Aleksandra Fredry i jej międzynarodowa recepcja, a w szczególności analiza wątku Józefa Papkina w „Zemście”. W efekcie pracy warsztatowej, pod kierunkiem Wiesława Hołdysa (reżysera), scenografa i profesjonalnych aktorów Teatru Mumerus powstało plenerowe przedstawienie teatralne, pt. „Ludzie Gościńca – Papkin i inni”. Jego premiera miała miejsce 29 sierpnia w Ogrodach Willi Decjusza.

 

Po krakowskiej premierze, uczestnicy projektu wyjechali do Beńkowej Wiszni, gdzie rozpoczął się drugi etap warsztatów, w efekcie których przedstawienie zostanie wkomponowane w scenerię zespołu architektonicznego Pałacu Fredrów i Dziedzińca Muzeum Historycznego we Lwowie i zaprezentowane ukraińskiej publiczności.

 

Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Mumerus oraz Vyshnya College of Lviv National Agrarian University – administratorem zespołu pałacowo-parkowego Fredrów w Beńkowej Wiszni. Patronat nad projektem objął Konsul Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.

 

  • 10 września 2010, piątek, Pałac Fredrów w Beńkowej Wiszni, godz. 17.00
  • 12 września 2010, niedziela, Dziedziniec Muzeum Historycznego we Lwowie, godz. 16.00

Wstęp wolny

 

Koordynacja projektu:

 

Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl

Jadwiga Figiel-Stoch – jaga@villa.org.pl

Zobacz także