facebook

Festiwal Interkulturalia – spotkanie z Asli Erdoğan

Zapraszamy na spotkanie z Asli Erdoğan – turecką pisarką i dziennikarką, niestrudzoną działaczką praw człowieka – podczas Festiwalu Interkulturalia organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Wielokulturowości Interkulturalni PL. W swoich książkach i artykułach Asli podejmuje takie tematy, jak przemoc ze strony państwa, dyskryminacja i łamanie praw człowieka. W obronę wolności angażuje się już od 1993 r., wskutek czego była prześladowana, niejednokrotnie zwalniana z pracy. Represje zmusiły ją do emigracji, na której spędziła kilkanaście lat. Od lipca 2015 r. Asli mieszka w Krakowie na stypendium w ramach programu ICORN – Międzynarodowej Sieci Miast Uchodźstwa.

 

Rozmowę z Asli o jej pobycie w Krakowie, doświadczeniach podczas emigracji (tych przyjemnych i nieprzyjemnych) oraz koncepcji domu, korzeni i narodu poprowadzi Konrad Pędziwiatr.

 

  • 18 października (niedziela), godz. 17:00

 

Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków

ul. Paulińska 28 (I piętro)

 

Organizatorami Programu Międzynarodowej Sieci Miast Uchodźstwa ICORN w Krakowie są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza, które realizuje program stypendium i zapewnia miejsce pracy twórczej.

 

 

Zobacz także