facebook

Zapraszamy na koncert Wiktorii Białostockiej i Ludmiły Wojnarowskiej-Tesarowicz

Serdecznie zapraszamy do Willi Decjusza 10 listopada (niedziela) o godz. 15.30 na koncert skrzypaczki Wiktorii Białostockiej i pianistki Ludmiły Wojnarowskiej-Tesarowicz. Wydarzenie to stanowi kontynuację cyklu koncertowego Dziedzictwo Chopina, nawiązującego do tradycji i historii Willi Decjusza. Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2) oraz bezpośrednio przed koncertem. Ilość miejsc ograniczona. 

 

 

Program koncertu:

 

GEORG PHILIPP TELEMANN (1681-1767)

Fantazja IX cz. I i II

 

JAN SEBASTIAN BACH (1685-1750)

Gavotte en Rondeau z Partity E-dur na skrzypce Solo

 

GEORG FRIEDRICH HAENDEL (1685-1759)

Sonata E-dur cz.I i II

 

RODOLPHE KREUTZER (1766-18331)

Etiuda 35

 

CHARLES DANCLA (1817-1907)

Etiuda 3 op.73

 

HENRYK WIENIAWSKI (1835-1880)

Wariacje na temat własny op.15

 

HENRYK WIENIAWSKI

Koncert d-moll op.22

 

Wiktoria Białostocka urodziła się w Krakowie w rodzinie operowych muzyków. Na skrzypcach zaczęła grać w wieku 5 lat i jest uczennicą Swietłany Białostockiej. Startuje z powodzeniem w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Grand Prix na Przesłuchaniach Ogólnopolskich CEA (2013), VIVALDI 335 w Wieliczce (2013), Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding w Warszawie (2013), ,,Bajecznej Miniaturze” w Elblągu (2013), I nagrody w Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu (2013) oraz Talents for Europe w Dolnym Kubinie (Słowacja, 2013). Jest uczennicą VI klasy szkoły podstawowej oraz uczęszcza do Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie. Jej zainteresowania to: teatr i opera.

 

Ludmiła Wojnarowska-Tesarowicz, pedagog – pianistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ireny Sijałowej – Vogel (uczennicy H. Neuhausa) i interpretację muzyki XX wieku w katedrze Wykonawstwa Muzyki Współczesnej u prof. Adama Kaczyńskiego. Pracuje w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie na stanowisku nauczycielki gry na fortepianie i akompaniatorki. Uzupełniała studia, uczestnicząc w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich m. in. u: Kevina Kennera, Paula Badury-Skody, Diny Yoffe. Jako akompaniatorka uczestniczyła w mistrzowskich kursach klarnetowych i saksofonowych prowadzonych przez prof. C. Delange i prof. G. Deplus (2005). Brała udział w festiwalach muzycznych i cyklach koncertowych: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej (Kraków 1996-2010), Austriackim Forum Kultury, Międzynarodowym Festiwalu Klarnetowym, Międzynarodowych Dniach Kompozytorów Krakowskich, Convivium Musicum Cracoviensis. W latach 1996-2010 dokonała wielu pierwszych wykonań kompozycji Szczepana Tesarowicza. Wielokrotnie honorowana była nagrodami za akompaniament na ogólnopolskich konkursach wykonawczych.

 

 

log_forum_pl

 

 

Sponsorzy:

 

siemens-logo

log_edison

 

Zobacz także