facebook

„Gorycz Afryki” – spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Zapraszamy do Willi Decjusza 16 czerwca (poniedziałek), o godz. 18.00 na Salon Literacki z jednym z jednym z najwybitniejszych polskich i europejskich reporterów – Wojciechem Jagielskim. W czasie spotkania opowie o swojej ostatniej książce pt. „Trębacz z Tembisy”. Prowadzenie: Michał Olszewski. Wstęp wolny.

 

Wojciech Jagielski – ur. 1960, dziennikarz i reporter, absolwent dziennikarstwa (UW). Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował cztery książki: Dobre miejsce do umierania (1994), Modlitwa o deszcz (2002, nominowana do nagrody literackiej Nike, Nagroda im. ks. J. Tischnera), Wieże z kamienia (2004) oraz Nocni wędrowcy (2009). Otrzymał m.in. nagrody: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1995, tzw. polski Pulitzer), im. Dariusza Fikusa (2002) oraz złotą odznakę „Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej” (2005). Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą.

 

Jego ostatni książka pt. „Trębacz z Tembisy” to z jednej strony opowieścią o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli − trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.

 

 

Wydarzenie to stanowi kolejną odsłonę projektu „SAGA – warsztaty kreatywności” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

log_forum_pl

 

 

 

Zobacz także