facebook

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Dziedzictwo Renesansu”

 

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w edukacyjnych warsztatach „Dziedzictwo Renesansu”.

 

Ich ideą jest zaangażowanie odbiorców w poznawanie dziedzictwa kulturowego oraz budowanie świadomości potrzeby ochrony obiektów zabytkowych. Program obejmuje oprowadzanie po założeniu pałacowo-parkowym Willi Decjusza, wykład terenowy na temat sztuki i kultury renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków Krakowa i Małopolski oraz wizytę studyjną Kraków-Biecz. Na podstawie wysłuchanych wykładów uczestnicy przygotują indywidualne scenariusze zwiedzania Willi Decjusza w kontekście renesansowego dziedzictwa Małopolski. Warsztaty zakończą się otwartym wydarzeniem „Spotkanie z kulturą renesansu” w dniu 26 sierpnia.
Każdy z uczestników oprowadzi jedną grupę zwiedzających na terenie kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza. Będzie to możliwość sprawdzenia wiedzy, zdobycia praktycznych umiejętności w kontaktach z publicznością oraz poznania zakresu zainteresowań odbiorców. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty.

 

Termin: 23-26 sierpnia 2018 (czwartek – niedziela)

 

Uczestnicy: Warsztaty są adresowane w szczególności do osób zainteresowanych poznawaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego, historii architektury, regionu i równocześnie chcących aktywnie włączyć się w udostępnianie zabytków. Poprzez udział w programie uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu popularyzacji dziedzictwa architektury i podniesienia jego atrakcyjności oraz umiejętności w zakresie oprowadzania zwiedzających po zabytkowych obiektach.

 

Program: 

23.08 (czwartek) 10.00 – 16.00 WILLA DECJUSZA 

10.00 Wprowadzenie do programu (sala konferencyjna w Willi Decjusza).

10.30-12.30 Szczegółowe oprowadzanie po założeniu pałacowo-parkowym Willi Decjusza oraz najbliższym otoczeniu w kontekście osób, wydarzeń historycznych oraz przykładów sztuki związanych z zabytkiem.

13.30-16.00 Wstępne opracowanie scenariuszy zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego Willi Decjusza przez uczestników warsztatów. 

 

24.08 (piątek) 8.30 – 19.30 WIZYTA STUDYJNA: KRAKÓW-BIECZ 

Przejazd do Biecza na trasie Kraków – Binarowa – Biecz. Zwiedzanie Biecza z przewodnikiem, m.in: Dom Kromera, Dom z Basztą, ratusz i inne kamienice posiadające cechy renesansowe na terenie miasta.

 

25.08 (sobota) 11.00 – 15.00 WYKŁAD TERENOWY

Sztuka i kultura renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków na terenie Krakowa. Prowadzenie prof. Paweł Pencakowski (ASP w Krakowie).

(wzgórze wawelskie, ul. Kanonicza, Kościół Świętej Trójcy OO. Dominikanów)

 

26.08 (niedziela) 11.00 – 18.00 SPOTKANIE Z KULTURĄ RENESANSU W WILLI DECJUSZA 

Otwarte wydarzenie na terenie zespołu pałacowo-parkowego Wili Decjusza pt. „Spotkanie z kulturą renesansu” adresowane do szerokiej publiczności. Uczestnicy warsztatów oprowadzają grupy zwiedzających według ustalonego harmonogramu na podstawie indywidualnych scenariuszy opracowanych w oparciu o materiał zaprezentowany podczas wykładów oraz wizyt studyjnych. 

 

Organizator zapewnia transport do prezentowanych obiektów na terenie Małopolski, wyżywienie podczas realizacji warsztatów oraz materiały. Koordynacja projektu: Katarzyna Trojanowska.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: kasia@villa.org.pl  

 

Opieka naukowa: prof. Paweł Pencakowski (ASP w Krakowie).

 

Udział w projekcie jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Fundatorzy:

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego 

w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków 

w ramach zadania „Krakowskie Produkty Turystyczne”

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także