facebook

Festiwal Muzyki „Emanacje” Lusławice – Małopolska – Ewa Vesin i Stanisław Kufluk

Serdecznie zapraszamy do Willi Decjusza – 23 sierpnia (piątek) , o godz. 19.00 –  na uroczysty koncert Ewy Vesin (sopran) i Stanisława Kufluka (baryton) zorganizowany w ramach Festiwal Muzyki „Emanacje” Lusławice – Małopolska. I Festiwal EMANACJE to 80 festiwalowych koncertów i spektakli operowych uświetniających Jubileusz Osiemdziesiątych Urodzin Krzysztofa Pendereckiego – patrona Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach i światowej sławy kompozytora związanego z Krakowem i Małopolską. Wstęp wolny.

 

 

Repertuar:

 

 

1. Giacomo Puccini | aria „Visi d’arte” z opery Tosca (Ewa Vesin)

2. Giuseppe Verdi | aria „O don fatale” z opery Don Carlos (Ewa Vesin)

3. Stanisław Moniuszko | aria „Ha! Dzieciątko nam umiera” z opery Halka (Ewa Vesin)

4. Stanisław Moniuszko | aria Miecznika z opery Straszny Dwór (Stanisław Kufluk)

5. Giuseppe Verdi | aria z opery Don Carlos (Stanisław Kufluk)

6. Piotr Czajkowski | aria z opery Oniegin (Stanisław Kufluk)

7. Giuseppe Verdi | duet Conte – Leonora z opery Trubadur (Ewa Vesin, Stanisław Kufluk)

 

 

 

Ewa Vesin | Sopran – śpiewaczka i pedagog. Karierę wokalną rozpoczęła jako studentka debiutując na scenie Opery Wrocławskiej w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta (2003). Studiowała śpiew w Akademii Muzycznej w Krakowie i Wrocławiu. Od 2010 roku jest pedagogiem wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Z pasją wykonuje zarówno partie operowe jak i muzykę symfoniczną. Laureatka Nagrody Specjalnej oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007). Odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2010). Uhonorowana nominacją do Nagrody Teatralnej Złota Maska w województwie śląskim za rok 2012 w kategorii „rola wokalno- aktorska”. Brała udział w licznych festiwalach m.in. Viva il Canto, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Wagnerowski, Musica Polonica Nova. Współpracuje z Operą Krakowską, Operą Śląską, Operą Podlaską, filharmoniami: Wrocławską, Podlaską, Olsztyńską i Zielonogórską, NOSPR, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie. W latach 2003-2012 solistka w Operze Wrocławskiej, od 2013 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

Stanisław Kufluk | Ukończył Instytut Sztuki w Iwano-Frankowsku na Ukrainie u prof. Michała Stefaniuka. Uczestniczył w międzynarodowych konkursach wokalnych. Zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu im. Stanisława Moniuszki w Brześciu (Białoruś, 2001). Zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów „Sztuka XXI Stulecia” w Lempaala w Finlandii, zdobywając Grand Prix. Jest triumfatorem I Ogólnoukraińskiego Konkursu im. Ireny Małaniuk w Iwano-Frankowsku. Współpracuje z Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim Operą Poznańską, Operą Wrocławską, Filharmonią Operą Podlaską, Operą Nową w Bydgoszczy.

 

Magdalena Blum | Magdalena Blum. Laureatka (jako solistka i kameralistka) kilkunastu nagród na konkursach muzycznych. Występuje w kraju i zagranicą, dokonuje nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Jest współwykonawcą 6 płyt CD, z których ostatnia, z mezzosopranistką Magdaleną Kulig została uhonorowana prestiżową doroczną nagrodą krytyków muzycznych „Wrocławska nagroda Muzyczna” w kategorii muzyka poważna. Obecnie pełni również funkcję prorektora wrocławskiej Akademii Muzycznej.

 

 

 

Informacje i kontakt:

Biuro Festiwalu EMANACJE

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

ul. Juliusza Lea 191

30-133 Kraków

tel. 12 333 40 01

krakow@penderecki-center.pl

 

www.emanacje.pl

www.penderecki-center.pl

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także