facebook

Warsztaty śpiewu dla dzieci – Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki 2013

Stowarzyszenie Willa Decjusza rozpoczęło kolejną edycję cyklicznego projektu pod nazwą Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki. Inicjatywa ta służy przekazywaniu wiedzy i inspiracji twórczych w zakresie kultury i sztuki z obszaru edukacji kulturalnej oraz rozwijaniu ekspresji twórczej i kreatywności. Projekt skupia się na wybranych dziedzinach sztuki związanych z szeroko pojętymi kreacjami scenicznymi, takimi jak: muzyka klasyczna, taniec historyczny, śpiew. W lipcu (22-28 lipca) zapraszamy do udziału w warsztatach śpiewu dla dzieci, które adresowane są do wszystkich zainteresowanych śpiewem i muzyką, niezależnie od posiadanego doświadczenia, w przedziale wiekowym od 6 do 16 lat.

 

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych i mają na celu zapoznanie najmłodszych z elementami rytmiki, specyfiką pracy z głosem oraz pobudzić ich zainteresowania muzyczne. Warsztaty zakończą się prezentacją zdobytych umiejętności przed publicznością podczas uroczystego koncertu zrealizowanego w stylowych salach Willi Decjusza. Termin nadsyłania zgłoszeń na warsztaty śpiewu dla dzieci do 15 lipca. Wszystkie działania w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki są realizowane nieodpłatnie.

 

 

 

Wszystkie wydarzenia realizowane są w renesansowym budynku Willi Decjusza oraz jego najbliższym otoczeniu. W maju i czerwcu w historycznych wnętrzach odbywają się audycje muzyczne adresowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. Spotkania artystyczne składają się z warsztatów, podczas których omawiane są utwory muzyki klasycznej i budowa poszczególnych instrumentów oraz koncertów w wykonaniu najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych. Audycje mają na celu wykształcenie świadomych odbiorców kultury dawnej oraz uzupełnienie programu edukacji szkolnej.

 

EKSPERCI:

 

  • Małgorzata Mazur, specjalistka w zakresie edukacji śpiewu dziecięcego, autorka scenariuszy audycji muzycznych dla dzieci, kierownik muzyczny cykli koncertowych. Prowadzi chóry muzyczne dziecięce i młodzieżowe, m.in. w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

 

  • Barbara Hawling – pianistka, akompaniatorka. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie (Wydział Instrumentalny). Współpracuje i koncertuje z utytułowanymi artystami oraz z młodzieżą.

 

 

 

logo_mkidn

 Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

log_forum_pl

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także