facebook

Salon Literacki z Sylwią Chutnik

17 grudnia (czwartek), o godz. 17.00 w Willi Decjusza odbędzie się Salon Literacki, którego bohaterką będzie jedna z najciekawszych polskich pisarek młodego pokolenia – Sylwia Chutnik. Podczas spotkania, które poprowadzi Małgorzata Majewska, opowie o swojej najnowszej powieści pt. „Jolata”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Najnowsza powieść Sylwii Chutnik jest dowodem niezwykłej konsekwencji tej autorki. Po raz kolejny otrzymujemy historię, w której role główne odgrywają Miasto, Historia i Kobieta. […] Powieść Chutnik to smutna ballada o Jolce z Żerania, która nie umiała się sprawdzić w roli córki, siostry, żony, matki, sąsiadki, bo nie miał kto jej tego nauczyć. A może sama tego nie chciała?

 

Maciej Robert „Polityka”

 

Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia znikają kolejni bliscy ludzie.

 

Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie tak bezboleśnie, jak tylko się da. Ale pomimo pozoru stabilizacji Jolanta czuje, że jej świat się rozpada, że ona sama już do niego nie pasuje. Może po prostu też powinna zniknąć?

 

Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu. Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość?

 

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa ZNAK.

 

 

 

Zobacz także