facebook

Miłosne Dramatorium w Teatrze Barakah

Stowarzyszenie Willa Decjusza, Szwajcarska Fundacja dla Kultury i Teatr Barakah zapraszają na czytanie opowiadań z tomu „Romantycy. Historie o miłości” Annette Mingels – szwajcarskiej pisarki w rewelacyjnym przekładzie Iwony Nowackiej. Czytanie odbędzie się 11 marca (poniedziałek), o godz. 20.00 przy ul. Szerokiej 6. Wydarzenie jest kolejną odsłoną Dramatorium – cyklu scenicznych czytań tekstów i improwizacji w Teatrze Barakah. Czytaniu towarzyszyła będzie prezentacja filmów fenomenalnego młodego warszawskiego artysty – Maksymiliana Ławrynowicza.

 

Czym grozi wyimaginowany romans z żonatym mężczyzną albo realny z bratem, który nagle się odnajduje? W jaki sposób wyczekiwany dotyk dłoni pierwszej miłości doprowadzić może do śmierci bliskich? Gdzie znajduje ujście zemsta odrzuconego kochanka? Czy romantyczna miłość to uczucie zawsze niespełnione, nieodnalezione oraz niemożliwe, tragiczne i zakazane? I wreszcie: dlaczego ofiarą nieszczęśliwej miłości staje się kot?

 

W czasie spotkania prezentowane będą IV opowiadania z niewydanego jeszcze tomu „Romantiker. Geschichten von der Liebe”. Czytać będą: Lidka Bogaczówna, Anna Piróg, Marcin Kalisz, Michał Kościuk, Jan Mancewicz. Muzyka na żywo: Łukasz Łukasik. Kuratorem projektu jest Iwona Nowacka. Wstęp wolny.

 

Annette Mingels (1971) – pisarka, dziennikarka. Studiowała germanistykę, językoznawstwo i socjologię. Napisała pracę doktorską na temat Dürrenmatta i Kierkegaarda. Do tej pory w niemieckim wydawnictwie DuMont ukazały się jej dwie powieści „Die Liebe der Matrosen“ (2006) oraz „Der aufrechte Gang“ (2007), a także wielokrotnie nagradzany tom opowiadań „Romantiker. Geschichten von der Liebe“ (2007), w których pasjonująco i uwodzicielsko opowiada o miłości i jej skutkach. Prasa niemiecka szczególnie chwaliła autorkę za „niezwykłą umiejętność budowania atmosfery i tworzenia żywych postaci na tle barwnego otoczenia”. W marcu 2008 pisarka przebywała w Krakowie w Willi Decjusza na stypendium HALMA, ufundowanym przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

 

 

Zobacz także