facebook

„Duomo” widowisko multimedialne inspirowane grafiką Krzysztofa Skórczewskiego

W niedzielę 19 października, o godz. 18.00 zapraszamy do Willi Decjusza na widowisko multimedialne pt. „Duomo” („Katedra”) inspirowane grafiką jednego z najbardziej utytułowanych mistrzów miedziorytu – Krzysztofa Skórczewskiego. Zabytkowe wnętrza Willi wypełni multimedialna aranżacja, będąca kompilacją form dźwiękowych, światła i muzyki z wykorzystaniem technik komputerowych, grafiki 3D oraz animacji. Tradycyjny obraz wykonany w technice znanej już w XVI wieku zostanie przetworzony w interaktywny i trójwymiarowy format połączony z muzyką wykonywaną na akustycznych instrumentach.

 

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach Info Kraków (ul. św Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego) oraz bezpośrednio przed spektaklem. Liczba miejsc ograniczona.

 

Część muzyczną zainauguruje wyjątkowy występ dwóch krakowskich zespołów kameralnych: perkusyjnego – Amadrums Trio oraz smyczkowego – Airis Quartet.

 

Multimedialny spektakl wypełniający dźwiękiem i światłem zabytkową przestrzeń zostanie wzbogacony prezentacją interaktywnych obrazów graficznych na ekranach rozmieszczonych na całej kondygnacji.

 

Warstwa wizualna prezentowana w Willi Decjusza jest rozwinięciem projektu zrealizowanego w cyklu „Mistrzowie Młodym” w ramach otwarcia Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie w grudniu 2012.

 

Kurator projektu: Grzegorz Skórczewski

 

 

Multimedia:

 

 

Marcin Ewý – absolwent kierunku Architektura na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego. Zajmuje się projektowaniem, animacją i grafiką 3D.

 

Piotr Kisiel – asystent w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uprawia grafikę cyfrową 2D i 3D, dedykowaną zarówno dla poligrafii, jak również dla zastosowań sieciowych i interaktywnych. Jego dorobek naukowy obejmuje prace z zakresu mediów telematycznych oraz ich wpływu na szereg aspektów życia społecznego.

 

Dawid Kwiatkowski – absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, student drimagine 3d. Zajmuje się projektowaniem, grafiką 3d oraz animacją.

 

Jarosław Łakoma – ukończył projektowanie publikacji multimedialnych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Współtworzy studio graficzne, gdzie na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i animacją.

 

Filip Molski – absolwent SAE w Amsterdamie (digital film production) oraz Escape Studios w Londynie (vfx compositing). Pracuje przy produkcji efektów specjalnych do filmów i telewizji jako kompozytor obrazu.

 

Maria Niemojewska – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych oraz Architektury Wnętrz na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem graficznym, aranżacją wnętrz oraz scenografią.

 

Grzegorz Skórczewski – pomysłodawca i kurator artystyczny projektu. Artysta sztuk wizualnych, grafik komputerowy, specjalizujący się głównie w animacji 3D. Po ukończeniu liceum, na własną rękę zajął się wizualizacją architektoniczną, a następnie kontynuował edukację techniczno – informatyczną ze specjalizacją grafiki komputerowej i nowych mediów w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie.

 

Jerzy Sulikowski – absolwent Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Grafik komputerowy wykorzystujący nowe technologie do tworzenia instalacji multimedialnych i form przestrzennych, na co dzień projektuje eventowe aranżacje scenograficzne, wizualizacje i animacje 3D na potrzeby reklamy i videomappingu.

 

Emilia Voit – absolwentka projektowania graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się projektowaniem, animacją i grafiką artystyczną.

 

 

Muzyka

 

Airis Quartet & Amadrums Trio

 

Kwartet smyczkowy Airis Quartet oraz zespół perkusyjny Amadrums Trio koncertują w kraju i za granicą, są laureatami licznych festiwali i konkursów, posiadającymi własny indywidualny styl wykonawczy. Wspólną ich cechą jest wyjątkowa energetyka i silna perswazja sceniczna. Artystyczne drogi zespołów spotkały się podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, gdzie każdy z nich został nagrodzony. Airis Quartet otrzymał Specjalną Nagrodę Przyjaźni Polsko-Duńskiej, a Amadrums Trio został zdobywcą Grand Prix. Od tamtej pory celem artystów stał się nowatorski projekt, który łączy umiejętności i styl obydwu grup w niepowtarzalny, innowacyjny i wszechstronny performance. Koncerty Airis Quartet i Amadrums Trio trafiają do szerokiego grona odbiorców, od miłośników muzyki klasycznej po entuzjastów muzyki elektronicznej oraz słuchaczy otwartych na odkrywanie nowych brzmień i kombinacji stylów.

 

Program:

AIRIS QUARTET

 

Aleksandra Czajor

Joanna Gutowska

Natalia Warzecha – Karkus

Grażyna Zubik

 

ANDRZEJ PANUFNIK

III kwartet smyczkowy Wycinanki

 

LUI MADRID CALLEJA

The Passing of October op. 89

 

CHIEL MEIJERING

Caixa de Dolcos

 

AMADRUMS TRIO

Wiktoria Chrobak – Mielec

Maciej Hałoń

Rafał Tyliba

 

Program:

 

DAVID LANG

The so-called laws of nature cz. III

 

THIERRY DE MEY

Table music

 

AMADRUMS TRIO

Hangaphonic

 

Wydarzenie to stanowi część projektu Stowarzyszenia Willa Decjusza „Ogrody Twórczości: RenEU New Renaissance in Europe” poświęconego kreacjom scenicznym wkomponowanym w zabytkową przestrzeń obiektów renesansowych.

 

log_forum_pl

 

 

logo_mkidn

 Projekt finansowany ze środków

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 logo_ue

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym

Programu Kultura Komisji Europejskiej

 

malopolska_poziom

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna

Zobacz także