Write the Game V4 to innowacyjny, interdyscyplinarny i wyznaczający nowe trendy projekt w dziedzinie rozwoju sektora kreatywnego w krajach V4 i Partnerstwa Wschodniego. Opiera się on na niewykorzystanym potencjale kreatywnym tych krajów w światowej branży gier i promuje lokalną przedsiębiorczość. Projekt koordynowany jest przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i realizowany jest w ścisłej współpracy z takimi instytucjami jak Univerzita Karlova z Czech, Asociaţia Companiilor de Creaţie din Moldova z Mołdawii, Slovak Game Developers Association oraz Mladý pes ze Słowacji, Szépírók Társasága i Nemesys Games z Węgier.
O projekcie
Projekt obejmuje realizację 12-dniowej Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych skierowanej do 25 młodych twórców z Czech, Mołdawii, Polski, Słowacji i Węgier wybranych drogą rekrutacji. W ramach Akademii w Willi Decjusza w Krakowie odbędą się wykłady inspiracyjne, warsztaty scenariopisarskie, własna praca nad stworzeniem Questa, indywidualne spotkania z mentorami oraz wizyty studyjne w najciekawszych krakowskich studiach gier. Projekt rozpocznie się od spotkania z partnerami projektu i najważniejszymi mentorami projektu.
Cele projektu
Głównym celem projektu jest rozwój sektorów kultury i sektora kreatywnego w krajach V4 i Partnerstwa Wschodniego oraz stymulowanie ich innowacyjnego potencjału w skali globalnej. Szczegółowe cele projektu obejmują doskonalenie twardych i miękkich umiejętności młodych twórców z krajów V4 i Partnerstwa Wschodniego w zakresie tworzenia gier komputerowych oraz poszerzenie ich zasobów i kompetencji kluczowych dla skutecznego funkcjonowania w środowisku biznesowym branży gier, a także tworzenie sieci kontaktów, połączenie potencjałów i inicjowanie współpracy przedstawicieli sektorów kreatywnych w krajach V4 i Partnerstwa Wschodniego.
Write the Game V4 to kolejny z wieloletniej serii projektów mających na celu rozwój i promocję twórczości literackiej rozpoczętej w Willi Decjusza w 1995 roku. Projekt wciela w życie misję Stowarzyszenia Willa Decjusza, jaką jest stworzenie miejsca spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań oraz platformy wymiany myśli.
Lider projektu:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
Partnerzy projektu:
Univerzita Karlova
Szépírók Társasága
Nemesys Games
Asociația Companiilor de Creație din Moldova
Slovak Game Developers Association
Mladý pes
Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Polski, Słowacji i Węgier przez Granty Wyszehradzkie przyznawane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Misją Funduszu jest rozwijanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.
Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki