facebook

„Do góry nogami” – Ogrody Twórczości 2013

Serdecznie zapraszamy na drugą w tym roku odsłonę projektu Ogrody Twórczości 2013 – Teatr i Taniec. 21 lipca (niedziela) o godz. 19.00 w Willi Decjusza pokazany zostanie spektakl „Do góry nogami” na podstawie scenariusza Aleksandry Kupis i Magdaleny Malik. Projekt łączy w sobie elementy teatru, tańca współczesnego i muzyki klasycznej. Na scenie obok tancerzy pojawia się profesjonalni aktorzy oraz muzycy. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2) oraz bezpośrednio przed spektaklem. Ilość miejsc ograniczona.

 

Spektakl „Do Góry Nogami” ukazuje świat jako nieustanną walkę przeciwieństw, scenę ścierania się opozycji, na której dosłowność mocuje się z symboliką, radość ze smutkiem, nadzieja ze zwątpieniem. Odpowiednio dobrana scenografia, muzyka, gesty, ruch i taniec pozwalają na odczytanie przedstawienia jako wciągającej, wieloaspektowej opowieści o walce dobra ze złem, kosmosu i chaosu. Zaciera się tu wyraźnie granica między tym, co teatralne, artystyczne, a tym co rzeczywiste i realne. Twórcy spektaklu zdają się postrzegać życie jako grę na biało-czarnej szachownicy. Publiczność zostaje zaproszona do współtworzenia tej wyjątkowej teatralno-muzycznej historii…

 

 

„Do góry nogami”

 

  • Scenariusz: Aleksandra Kupis, Magdalena Malik
  • Aktorzy: Karolina Fortuna, Marzena Ciuła, Szymon Budzyk, Radosław Sołtys
  • Muzycy: Luiza Bernatowicz, Sebastian Bernatowicz, Tomasz Chernik
  • Choreografia i wykonanie – tancerze projektu: REakcja Centrum Tańca i Ruchu

 

 

Ogrody Twórczości 2013: Teatr i Taniec to projekt poświęcony sztukom teatralnym, tańcom historycznym i współczesnym oraz kreacjom baletowym. Projekt jest kontynuacją koncepcji i przedsięwzięć organizowanych przez Stowarzyszenie Willa Decjusza od 2008 roku. Ideą projektu jest konfrontacja tradycji Renesansu ze sztuką współczesną i stymulowanie profesjonalnych artystów do nowatorskich dokonań. Założeniem organizatorów jest umożliwienie twórcom pogłębienia własnych doświadczeń oraz uzyskania nowych, często niespodziewanych efektów artystycznych i emocjonalnych poprzez wkomponowanie się w zastaną zabytkową przestrzeń. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali artyści z całej Polski oraz Słowacji.  Po raz pierwszy twórcom oprócz zespołu pałacowo-parkowego Willi Decjusza w Krakowie udostępniona zostanie przestrzeń Zamku w Suchej Beskidzkiej, gdzie artyści słowaccy zaprezentowali Hamleta W. Szekspira. Zabytkowe pomieszczenia obiektów pozwolą artystom na stworzenie nowych aranżacji i wpisanie ich w nastrój budynków uważanych za jedne z najpiękniejszych przykładów Renesansu w tej części Europy.

 

 

log_forum_pl

 

 

logo_mkidn

 Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

malopolska_poziom

 Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Partner:

 

log_tauron_dystrybucja

 

 

Zobacz także