Chcesz tworzyć autorskie scenariusze do gier? Lubisz pisać, a jednocześnie gry komputerowe nie są Ci obce? Zastanawiasz się jak planować rozgrywkę, tworzyć postacie, dialogi, zaskakiwać, a jednocześnie angażować uczestników? Masz lekkie pióro i bujną wyobraźnię?
Zgłoś się do Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych!
Wykłady mistrzowskie, warsztaty w grupach, tworzenie questów, zajęcia z mentorami, wizyty w studiach gier – to elementy programu, w którym wezmą udział uczestnicy Akademii. Po raz pierwszy projekt ma charakter międzynarodowy – zarówno mentorzy, partnerzy jak i uczestnicy będą reprezentować kilka krajów: Czechy, Mołdawię, Polskę, Słowację, Węgry.
Letnia Wyszehradzka Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych odbędzie się od 4 do 15 sierpnia 2019 w inspirującej, renesansowej Willi Decjusza w Krakowie. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, organizator zapewnia także zakwaterowanie i wyżywienie. W programie udział może wziąć 25 osób.
Zapraszamy do aplikowania pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkie osoby, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Wykłady, warsztaty i zajęcia prowadzone będą przez praktyków z czołowych studiów gier, twórców i przedstawicieli branży kreatywnej.
Szczegóły programu już wkrótce pojawią się na stronie www.villa.org.pl oraz na facebooku projetu: https://www.facebook.com/WritetheGameV4/.
Jak wziąć udział?
Wypełnij formularz na stronie (w języku angielskim): https://form.jotformeu.com/91422068943358
Do formularza załącz:
- próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawionego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa wraz z wycinkiem scenariusza powinny zawierać się maksymalnie w 1000 wyrazów.
- list motywacyjny.
Zapraszamy uczestników z następujących krajów: Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, Mołdawia.
Uwaga – przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 30. czerwca, do północy!
Jury złożone z ekspertów “Write the Game V4” ogłosi decyzje o zakwalifikowaniu się do Wyszehradzkiej Akademii Pisania Scenariuszy Gier Komputerowych do dnia 7 lipca 2019 roku na stronie www.villa.org.pl.
Aktualizacja: lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana do 10 lipca 2019.
Zajęcia w ramach Akademii prowadzone są w języku angielskim.
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami emailem: writethegame@villa.org.pl
Zobacz kilka zdjęć z poprzedniej edycji,
przygotuj zgłoszenie i WRITE THE GAME V4!
Lider projektu:
Partnerzy instytucjonalni:
Instytut Kultury Willa Decjusza
Asociația Companiilor de Creație din Moldova
Slovak Game Developers Association
Projekt jest współfinansowany ze środków rządów Czech, Słowacji, Polski i Węgier poprzez Grant Wyszehradzki Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją Funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej Europie Środkowej.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego