facebook

Koncert kameralny – 8 kwietnia (niedziela) godz. 18.00

8 kwietnia (niedziela) godz. 18.00 – Koncert kameralny

Willa Decjusza, Kraków, ul. 28 lipca 1943 17 a

 

 

8 kwietnia (niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy do Willi Decjusza na koncert kameralny w wykonaniu Natalii Jarząbek (flet) oraz Emmy Wils (fortepian). W programie koncertu zróżnicowanym pod względem narodowości autorów i czasu powstania muzyki znajdą się zarówno utwory współczesnego brytyjskiego flecisty i kompozytora, jak Hypnosis Iana Clarka czy sonata niemieckiego artysty z przełomu XIX / XX wieku Carla Reineckego, jak i wariacje Fryderyka Chopina na flet i fortepian. Koncert uświetni otwarcie wystawy malarstwa Beaty Zuba pt. „Dialog z miejscem“.

 

Wstęp wolny

 

Wykonawcy:

 

Natalia Jarząbek (flet) – rozpoczęła grę na flecie w wieku 12 lat. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek – Żelaznej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Wally Hase (Hochschule für Musik Franz Liszt, Weimar).

 

Jej umiejętności oraz wyróżniająca się osobowość artystyczna doceniane są na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych, takich jak: The British Flute Society Competition (I nagroda) The Dutch Flute Competition (II nagroda), III Stockholm International Music Competition (I nagroda). Umiejętności doskonali podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymała liczne stypendia, nagrody i wyróżnienia.

 

W roku 2015 nagrała utwór solowy “Pulse 11/8” na płycie zdobywcy Nagrody Grammy – Włodka Pawlika, a w roku 2017 wydana została jej debiutancka płyta z utworami na flet i fortepian „900 Miles”. Występowała podczas najbardziej prestiżowych festiwali fletowych na całym świecie, takich jak The British Flute Society Flutastique! Festival 2016,  Adams Flute Festival 2017. W roku 2017 – wraz z prof. Barbarą Świątek – Żelazną – otrzymała prestiżową Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi na napisanie podręcznika do nauki oddechu permanentnego oraz nagranie płyty inspirowanej tą techniką.

 

Dotychczas współpracowała z licznymi orkiestrami, występując z nimi zarówno w roli solisty, jak i muzyka orkiestrowego. Koncertowała na Słowacji, Ukrainie, w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Szwecji oraz w wielu polskich salach koncertowych

 

 

Emmy Wils – fortepian, rozpoczęła profesjonalną edukację artystyczną pod kierunkiem Johana Bossersa, nauczyciela lokalnej szkoły muzycznej w Tongeren. Rok później wzięła udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Pavla Eliashevica, w ramach nagrody za wyróżniające osiągnięcia w nauce, a w kolejnym wygrała konkurs na najlepsze wykonanie Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 F. Chopina, wykonując go z młodzieżową orkiestrą symfoniczną. W roku 2012 została laureatką prestiżowego konkursu Cantabile Piano Competition, otrzymując również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie obowiązkowego utworu belgijskiego kompozytora. W tym samym roku rozpoczęła studia w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w klasie fortepianu Piet Kuijkena i Hansa Ryckelyncka. Podczas studiów licencjackich (ukończonych w czerwcu 2015 roku) zdobyła I nagrodę na Belfius Classics Competition z wynikiem 92% i wystąpiła w prestiżowej sali koncertowej La Monnaile w Brukseli. W latach 2013-2014 Emmy otrzymała prestiżowe nagrody w konkursie Prinses Christina Concours w Holandii.

 

We wrześniu 2015 Emmy rozpoczęła studia w Hochschule fur Musik Franz Liszt w Weimarze (Niemcy). Uczestniczyła również w prestiżowych kursach pianistycznych w Riva del Garda (Włochy). W tym samym roku zdobyła II nagrodę na Concorso de Piano w Liege, a rok później – National Concors Andre Chalier w Chalerois. W roku 2017 Emmy uczestniczyła w kursach mistrzowskich Lukasa Vondraçka oraz wystąpiła na B-Classic Festival van Vlaanderen ze znakomitymi muzykami rosyjskimi, takimi jak Liana Gourdija, zdobyła także m.in. tytuł finalistki konkursu pianistycznego ‚VriendenCultuurPrijs’w Tilburgu.

 

Obecnie Emmy jest studentką Królewskiego Koncerwatorium Muzycznego w Brukseli w klasie  Boyana Vodenitcharova, nauczycielką fortepianu w Zavantem i Kortenbergu oraz założycielką zespołu Sonos Ensemble, złożonego z 11 osób oraz występującego w różnych konfiguracjach artystycznych i aranżacjach. W wolnym czasie lubi grać w badmintona i uczyć się nowych języków.

 

 

 

 

 

 

Zobacz także