facebook

Villa Artis Musicae – koncert kameralny 19 listopada o godz. 17.00

 

W niedzielę 19 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do Willi Decjusza na koncert kameralny, podczas którego wysłuchamy pieśni i utworów instrumentalnych w wykonaniu Huberta Niewiadomskiego (baryton) oraz Dominiki Szlezynger (fortepian). W programie kompozycje m.in. Fryderyka Chopina, Domenico Scarlattiego, Karola Szymanowskiego oraz pieśni Hugo Wolfa, Mieczysława Karłowicza i  Gabriela Fauré. Wstęp wolny.

 

 

 

 

Wykonawcy:

 

Hubert Niewiadomski – baryton,

 

odbył edukację wokalną najpierw pod kierunkiem prof. Katarzyny Zachwatowicz-Jasieńskiej (Warszawa), a następnie w klasie prof. Gilles Cachemaille w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Genewie. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Alain Garichot, Ulrich Koella, Irwina Gage, Roberta Tear, Omara Porras, Jean-Paul Fouchécourt i Tona Koopmana. Ukończył również studia informatyczne na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz uzyskał stopień doktora w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych na Uniwersytecie w Manchesterze. Pracował w CERN w Szwajcarii, był organistą Polskiej Misji Katolickiej w Genewie.

 

Jako solista wykonuje muzykę oratoryjno-kantatową, operową i kameralną. Specjalizuje się w wykonawstwie pieśni polskich, niemieckich, francuskich i rosyjskich. Występuje z Ave Sikk i Ewą Rzetecką-Niewiadomską (Duo Polonais). Występował m.in. z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Polską Orkiestrą Radiową, Polską Orkiestrą Bałtycką, Orkiestrą Konserwatorium w Genewie. Regularnie występuje na festiwalach muzyki organowej i wokalnej (Łódź, Polanica Zdrój, Olkusz, Świdnica, Genewa). Stale koncertuje z wiodącymi zespołami genewskimi (m.in. Cantatio i Ensemble Vocale et Instrumentale de Carouge) wykonując przede wszystkim muzykę barokową. Nagrał madrygały Monteverdiego, Dowlanda i Moulinié w ramach albumu Resonance wydanego w 2010. Uczestniczył w licznych koncertach kantat Bacha, Telemanna i muzyki angielskiej (m.in. partia tytułowa w operze Venus i Adonis Johna Blowa). Specjalizuje się również w wykonastwie chorału gregoriańskiego.

 

Dominika Szlezynger – fortepian,

 

ukończyła studia pianistyczne podyplomowe pod kierunkiem Elisabeth Athanassovej, w Haute Ecole de Musique w Genewie. Jest absolwentką studiów pianistycznych na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwoej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. Dotychczas pracowała pod kierunkiem profesorów Franco Scala, Eugène Moguilevskiego, Paula Guldy.

Wystepowała w wielu miedzynarodowych festiwalach oraz prestiżowych salach koncerowych, m.in. w Szweajcarii, Francji i Włoszech. Najwazniejsze osiągnięcia to : III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gaillard we Francji (1998), Główna nagroda w Konkursie Muzyki Współczesnej w Warszawie (1999). Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu w Tournay w Belgii (2004), laureatką III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gussago-Brescia we Włoszech (2010) oraz I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Rassegna Mendelssohn w Alassio.

Dowodem uznania dla jej działalności na rzecz kultury polskiej było przyznanie stypendiów: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fortunato i Luisetti, stypendium Wilsdorf, stypendium rządu włoskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

   fundator:

 

 

sponsorzy/sponsors:

 

 

 

grupa_zue_2015                      

 

 

                                          

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także